Rheinmetall chce zainstalować systemy Skyranger 35 na Leopardach 1

Rheinmetall pracuje nad instalacją modułu przeciwlotniczego Skyranger 35 na czołgach Leopard 1 dla Ukrainy.

Jak poinformował Björn Bernhard, szef działu systemów naziemnych w Rheinmetall w rozmowie z niedzielnym wydaniem Bild, Rheinmetall pracuje nad instalacją modułu przeciwlotniczego Skyranger 35 na czołgach Leopard 1 dla Ukrainy.

Zobacz też: Rheinmetall prezentuje hybrydowe rozwiązanie do obrony przeciwlotniczej: Skyranger 30 HEL

Według niego firma planuje opracować wariant ciężkiego samobieżnego działa przeciwlotniczego Skyranger 35, który będzie instalowany na bazie czołgu Leopard 1.

„Nadal istnieje wiele czołgów podstawowych Leopard 1, na podwoziu których można zamontować wieżę Skyranger z działem automatycznym kal. 35 mm” – powiedział Bernhard.

System Skyranger 35 wykorzystuje moduł bojowy z armatą GDM-008 kal. 35 mm o szybkostrzelności 1000 strzałów na minutę. Opcjonalnie można zamontować wyrzutnię dwóch rakiet FIM-92 Stinger lub Mistral.

Dodatkowo wyposażony jest w pasywny system wykrywania celów Rheinmetall FIRST, który lepiej wykrywa cele o małych rozmiarach, a brak promieniowania radarowego pozwala na korzystanie z systemu bez wykrycia przez wywiad elektroniczny wroga.

Rheinmetall ma również w swojej ofercie artyleryjskie systemy przeciwlotnicze bardzo krótkiego zasięgu Skyranger 30, przeznaczone do zwalczania m.in. dronów. W lutym br. podano, że sprzedano je niemieckiej armii za 600 mln euro.

Czytaj również: Żelazna Kopuła nie nadaje się dla Ukrainy, twierdzi ambasador Izraela na Ukrainie

Kresy.pl/Bild

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply