Kanadyjska firma Roshel rozważa otwarcie produkcji swoich pojazdów opancerzonych w Polsce.

Przedstawiciele firmy w rozmowie z portalem Defence24 powiedzieli, że Roshel, oprócz Ukrainy, szuka obecnie innego miejsca dla swojego przedsiębiorstwa w Europie.

Kanadyjska firma Roshel Smart Armored Vehicles produkuje w szczególności pojazdy opancerzone rodziny Senator, która w ostatnich miesiącach zasłynęła z dużych dostaw na Ukrainę.

Spółka zamierza jeszcze więcej inwestować w swoje zaplecze produkcyjne otwierając fabrykę na Ukrainie i znajdując kolejną dodatkową lokalizację w Europie.

Takim punktem wyjścia mogłaby być Polska, czego nie wyklucza Roman Szymonow, dyrektor generalny Roshel Smart Armored Vehicles.

„Polska jest ważną bramą na Ukrainę, oferującą znaczne korzyści logistyczne. Utworzenie zakładu produkcyjnego w Polsce zwiększy naszą zdolność do zaspokajania potrzeb naszych klientów, przy jednoczesnym wspieraniu szerszych celów strategicznych w regionie” – powiedział Roman Szymonow.

Pojazdy opancerzone Roshel Senator zostały opracowane i wyprodukowane przez kanadyjską firmę Roshel Defence Solutions.

Maszyna ma stalowy korpus i szkło, które są w stanie wytrzymać liczne trafienia kalibru 12,7 mm. Senator wytrzyma eksplozję granatu lub miny.

Firma nie ujawniła, na jakiej platformie zbudowano samochód, zaznaczając jedynie, że pochodzi z ciężkiej ciężarówki dostawczej.

Kresy.pl/Defence24

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply