Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych poinformowało, że na granicy polsko-białoruskiej karetka wojskowa została uszkodzona. Nikomu nic się nie stało.

W piątek za pośrednictwem portalu X Dowództwo Generalne Sił Zbrojny poinformowało, że w rejonie Dubicz Cerkiewnych, karetka wojskowa została uszkodzona ciężkim przedmiotem. Został on rzucony przez niezidentyfikowaną osobę z terytorium Białorusi. Nikt nie odniósł obrażeń.

Czytaj: Strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Szef MSWiA podpisał rozporządzenie

Presja na granicy polsko białoruskiej nie ustępuje. Straż Graniczna poinformowała w środę, że poprzedniej doby odnotowano 120 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. W kierunku polskich patroli znów rzucano konarami oraz kamieniami.

Od początku tego roku  na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano ponad 18,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak podkreślił w środę, że radykalnie wzrosła liczba osób, które próbują nielegalnie dostać się do Polski, jak i ich agresja.  “Każdego dnia mamy do czynienia z rzucaniem kamieniami, konarami, strzelaniem z procy” – wskazał.

Ponadto żołnierze Wojska Polskiego, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej są szkoleni przez policjantów z oddziału prewencji jak radzić sobie z agresywnym tłumem. Mundurowi są szkoleni przez funkcjonariuszy jak chronić się przed atakami z użyciem kamieni i noży, operować w szyku bojowym, używając tarcz i miotaczy gazu.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply