Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen wymieniła wśród „zagrożeń Unii Europejskiej” polską Konfederację Wolność i Niepodległość. „Największym zagrożeniem dla UE nie jest prawica z Polski, ale jest pycha, ignorancja i upór elit unijnych z Ursulą von der Leyen na czele” – odpowiada poseł Krzysztof Bosak.

W Bukareszcie trwa kongres Europejskiej Partii Ludowej (EPL), będący częścią przygotowań do czerwcowych wyborów europejskich. Swoje wystąpienie miała na nim wywodząca się z tej euro-partii przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen. Mówiła w nim o partiach, które jej zdaniem stanowią zagrożenie dla Zielonego Ładu, a zarazem dla ładu politycznego Unii Europejskiej.

Fragment nagrania z wystąpieniem von der Leyen udostępnił m.in. lubelski poseł Konfederacji Bartłomiej Pejo.

 

„Nasz pokój i zjednoczona Europa są poddawane presji jak nigdy dotąd: przez populistów, nacjonalistów i demagogów. Przez skrajną prawicę i skrajną lewicę” – mówiła szefowa KE. Następnie wymieniła w tym kontekście partie: AfD z Niemiec, Zjednoczenie Narodowe z Francji i polską Konfederację Wolność i Niepodległość.

„Nazwy mogą się różnić, ale cel mają wspólny: chcą podeptać nasze wartości i zniszczyć naszą Europę. Europejska Partia Ludowa nigdy się na to nie zgodzi” – oświadczyła von der Leyen.

Wypowiedź szefowej KE skomentował wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak z Konfederacji. „Największym zagrożeniem dla UE nie jest prawica z Polski, ale jest pycha, ignorancja i upór elit unijnych z Ursulą von der Leyen na czele; elit które pchają całą wspólnotę w amok regulacji „klimatycznych” i bez żadnych wyliczeń podejmują decyzje gospodarcze o ogromnych, negatywnych skutkach dla Europejczyków — jak np. całkowite odrzucenie normalnych zasad handlu z Ukrainą” – napisał Bosak na platformie X (dawniej Twitter).

Dodajmy, że podczas kongresu Europejska Partia Ludowa wytypowała także Ursulę von der Leyen jako swoją kandydatkę na przewodniczącą Komisji Europejskiej w kolejnej kadencji.

Przeczytaj: Konfederacja: Nie dla budowy federalnego państwa europejskiego [+VIDEO]

Polsatnews.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. wrobel
    wrobel :

    O jakich wartościach mówi i jakiej jedności mówi?? Jedność wymuszana szantażem, przekupstwem i dyktatem. “Wartości” które nam narzucają to rozwalanie wartości narodowych poszczególnych państw. PiS już nie jest groźny, więc będą szerzyć propagandę przeciw Konfederacji. Cała Unia stoi na propagandzie i dyktacie.