W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające czarnoskórego imigranta, który wymachiwał maczetą i wrzeszczał pod blokiem. Materiał pochodzi prawdopodobnie z Poznania.

W czwartek w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie pochodzące najprawdopodobniej z Poznania. Pokazuje czarnoskórego mężczyznę, który wymachiwał maczetą i wrzeszczał pod blokiem.

Do zdarzenia miało dojść w okolicy Starego Rynku w Poznaniu. Czarnoskóry mężczyzna stoi przed budynkiem bez koszulki. Krzyczy w języku angielskim.

Nagranie wywołało burzę w sieci.

Przeczytaj: Imigrant z Rwandy demolował auta w stolicy. Do sieci trafiło nagranie

W maju Rada UE zatwierdziła tzw. pakt migracyjny. Chodzi o mechanizm “obowiązkowej solidarności” przy relokacji imigrantów. Polska, podobnie jak Węgry, głosowała przeciwko każdemu z 10 rozporządzeń wchodzących w skład paktu. Swój sprzeciw wobec “obowiązkowej solidarności” zgłosiła także Słowacja.

Mechanizm tzw. “obowiązkowej solidarności” nakłada od 2026 roku na kraje członkowskie obowiązek przyjmowania migrantów w ramach relokacji lub wniesienia opłaty 20 tys. euro za jednego imigranta.

Czytaj: Śląsk. Sześcioro obywateli Nigerii zatrzymanych za oszustwa na co najmniej 25 milionów złotych

Zobacz także: Nigeryjczyk chciał zarobić na przerzucie nielegalnych imigrantów. Wpadł przy granicy z Niemcami

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Al;e póki co w mediach gownego scieku …cisza,czyli nic nowego.Bo to media pro rzadowe więc nie chca psuć nastroju Tuska po wczorajszym zwycięstwie jego drużyny w meczu ze Szkocja.