W Lidze Konferencji Europy izraelski Maccabi Hajfa chciała rozgrywać mecze na stadionie ŁKS. Obiekt Widzewa miał z kolei gościć Hapoel Beer Szewa. Spotkało się to z oburzeniem polskich kibiców.

Izraelskie kluby miały grać poza swoim krajem z powodu kolejnej odsłony konfliktu z Hamasem. W niedzielę Maccabi Hajfa na oficjalnej stronie poinformowało, że “nowym domem” drużyny będzie stadion ŁKS w Łodzi.

“Maccabi Hajfa rozpocznie swoje rozgrywki w ramach kwalifikacji do Ligi Konferencyjnej, w drugiej rundzie. Będzie rozgrywać swoje mecze na nowoczesnym stadionie ŁKS w Łodzi” – napisano na stronie klubu.

Informacja wywołała oburzenie wśród polskich kibiców.

ŁKS opublikował komunikat w mediach społecznościowych: “Informujemy, że ŁKS nie ma żadnego związku z organizacją meczów klubu Maccabi Hajfa w europejskich pucharach na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla. Pytania dotyczące tej sprawy należy kierować do administratora obiektu, czyli do Pana Macieja Łaskiego, prezesa zarządu Miejskiej Areny Kultury i Sportu”.

Doniesienia medialne wskazywały, że izraelski klub miał wystąpić w roli gospodarzy także na Widzewie. Chodziło o trzecią drużynę tamtejszej ekstraklasy – Hapoel Beer Szewa. Ta informacja także wywołała oburzenie.

“W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi Spółka Widzew Łódź S.A. informuje, że nie ma żadnej wiedzy na temat ewentualnej gry innych klubów na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Operatorem obiektu jest Miejska Arena Kultury i Sportu i to do niej należy kierować wszystkie pytania w tym zakresie” – oświadczył Widzew Łódź w odpowiedzi na te doniesienia.

“W odpowiedzi na informacje medialne dotyczące rozgrywania przez klub piłkarski Maccabi Hajfa meczów na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, Miejska Arena Kultury i Sportu informuje, że mecze te nie odbędą się. Nie są też planowane inne mecze izraelskich drużyn na pozostałych łódzkich obiektach.

Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi, został wytypowany przez UEFA oraz PZPN, jako obiekt spełniający restrykcyjne wymogi dotyczące organizacji meczy w Europejskich Pucharach UEFA. Na drodze negocjacji, prowadzone były rozmowy o potencjalnym najmie stadionu, na potrzeby organizacji tych rozgrywek. Umowa w tej sprawie nie została jednak podpisana i do jej podpisania nie dojdzie.
W tym przypadku i w przypadku każdej imprezy organizowanej w Łodzi bezpieczeństwo łodzian i odwiedzających jest dla Miasta najwyższym priorytetem” – oświadczyła w poniedziałek Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi.

Czytaj także: Piłkarska reprezentacja Ukrainy ponownie rozegra „domowy” mecz we Wrocławiu

sport.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply