Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami Warszawy i kilkunastu miast

W niedzielę 16 czerwca br. ulicami wielu polskich miast, m.in. Warszawy, Krakowa, Gdańska i Katowic, przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Instytut Ordo Iuris zaznacza, że w tym roku są one „zdecydowanym głosem sprzeciwu wobec prób wprowadzenia aborcyjnego prawa, demoralizacji, dekonstrukcji oświaty, dechrystianizacji Polski i ataków na tożsamość małżeństwa”.

Jak zaznacza Ordo Iuris, marsze ruszyły z początkiem kwietnia, począwszy od Marszu w Obronie Dzieci i Narodowego Marszu Życia w Warszawie oraz Marszu dla Życia w Szczecinie, które odbyły się w związku z głosowaniami nad projektami aborcyjnymi. Później przeszły m.in. przez Łódź, Częstochowę, Bydgoszcz i Koszalin, jak i przez mniejsze miasta jak np. Brodnica, czy Rabka Zdrój.

Czytaj także: Marsz w Obronie Dzieci w Warszawie

W niedzielę 16 czerwca ulicami Warszawy i piętnastu innych polskich miast, m.in. Krakowa, Gdańska, Katowic, przejdzie Marsza dla Życia i Rodziny, pod hasłem: „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy jest organizowane przez dwie instytucje: Centrum Życia i Rodziny oraz Instytut Ordo Iuris.

 

Ponadto, w tym roku do Marszu dla Życia i Rodziny przyłączyło się wiele stowarzyszeń, ruchów, fundacji i wspólnot z całej Polski. Inicjatywa została też objęta honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski. W niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odczytany list KEP w sprawie ochrony życia. Biskupi przypominają w nim, że „nikt więc, w imię osobistej wolności, nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka” oraz że „wielkie znaczenie dla poczynającego się życia ma kochająca się rodzina, zbudowana na trwałym małżeństwie rodziców”.
Marcin Perłowski, dyrektor Centrum Życia i Rodziny, które koordynuje i wspomaga lokalnych organizatorów Marszów przyznał, że widać bardzo duże „poruszenie marszowe”.

„Zgłaszały się do nas miasta, w których jeszcze Marszów nie było albo takie, w których Marsze nie odbywały się od kilku lat. To znak, że społeczeństwo nie zgadza się na polityczne posunięcia zagrażające życiu nienarodzonych i tożsamości rodziny” – powiedział Perełkowski.

Organizatorzy wierzą, że „tegoroczny stołeczny Marsz dla Życia i Rodziny będzie znakiem dla rządzących, jak bardzo cenimy życie dzieci nienarodzonych oraz nasze przywiązanie do normalnej rodziny z mamą, tatą i ich dziećmi, które mają prawo wychowywać zgodnie z własnymi przekonaniami”. Warszawski Marsz rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży o godzinie 12.30. Poprzedzi go Msza św., która zostanie odprawiona w pobliskim kościele pw. św. Aleksandra o godzinie 11.30.

Instytut Ordo Iuris przypomina, że wśród powodów, dla których ruch profile chce wyrazić swój sprzeciw, są m.in.: „projekt ustaw uderzających w małżeństwo i rodzinę oraz tworzących system genderowej cenzury, który odbierze Polakom prawo do krytyki postulatów lobby LGBT”. Chodzi też o aborcyjne projekty i wprowadzanie do oznaczonych aptek tabletek wczesnoporonnych dla nastolatek.

Zobacz: Wracali z Marszu dla Życia i Rodziny. Kelner nie chciał podać im obiadu

Ordo Iuris / opoka.org.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply