Podczas środowego posiedzenia Sejmu, kandydat na prezydenta Polski i poseł Konfederacji Krzysztof Bosak skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości za ukrycie nowego podatku w Tarczy Antykryzysowej 3.0.

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak skrytykował zapis ustawy o Tarczy Kryzysowej 3.0, w którym rząd Prawa i Sprawiedliwości zaproponował wprowadzenie nowego podatku. W artykule 15 znajduje się przepis o podatku od podmiotów dostarczających audiowizualne usługi na żądanie, będzie to dotyczyło takich serwisów jak Ipla, CDA, Netflix, Player, Amazon czy Apple.

Zobacz też: Bosak zaapelował o zniesienie obowiązku kwarantanny dla transgranicznych pracowników

“W artykule piętnastym znajdujemy przepisy, które nie mają nic wspólnego z walką z kryzysem.” – informował kandydat na prezydenta. “W uzasadnieniu możemy się dowiedzieć, że będzie on odprowadzany do Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, a więc nawet nie na cele walki z kryzysem, nie na cele ochrony zdrowia, właściwie nie wiadomo w jakim celu”.

Zdaniem Krzysztofa Bosaka podatek jest nielogiczny ponieważ na liście podmiotów, które mają odprowadzać podatek brakuje dwóch amerykańskich firm o największych zyskach, Googla i Facebooka. “Czy to co robi rząd to podatek cyfrowy, o którym tyle mówił i w tej chwili bocznymi drzwiami wprowadza jakąś wykastrowaną wersję, wylobbowany przez Panią ambasador (USA), czy to o to chodzi?” – pytał na posiedzeniu sejmu poseł.

Zobacz też: Krzysztof Bosak apeluje do marszałka Senatu o jak najszybsze odesłanie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym do Sejmu

Bosak uważa, że rząd nie powinien nakładać podatku na usługi, za które Polacy i tak płacą z własnej kieszeni. Jego zdaniem bardziej logicznym rozwiązaniem byłoby opodatkowanie największych firm, które mają największe wpływy z reklam czyli Googla i Facebooka.

“Ja jestem przeciwnikiem wszelkich nowych podatków, mówię to wyraźnie” – poinformował. “Ale skoro mamy maniaków podatkowych w rządzie, bo Pan Mateusz Morawiecki zareagował na kryzys ogłaszając na forum unijnym trzy nowe podatki, no to chociaż może to zrobić z jakąś logiką? Dlaczego nie zabieracie tym, którzy mają najwięcej pieniędzy?”.

Zdaniem posła, koszty nowego podatku będą przerzucone na Polaków, a zysk kilkunastu milionów złotych jaki jest przewidywany jest żartem.

Zobacz też: Social Changes: Duda z 65-proc. poparciem, za nim Hołownia i Bosak [SONDAŻ]

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. MP
    MP :

    Bossak – V-ce przewodniczacy Polsko-Izraelskiego Zespołu Parlamentarnego…No i akceptuje ostatnio roszczenia żydowskich złodziei i bandytów wobec Polski jak i nie potępia szczepień w wersji przymusu i ściemy.HH u j nie kandydat…