Social Changes: Duda z 65-proc. poparciem, za nim Hołownia i Bosak [SONDAŻ]

Według najnowszego sondażu dla wpolityce.pl, Andrzej Duda w przypadku wyborów korespondencyjnych mógłby liczyć na rekordowe poparcie. Znacząco wzrosły też notowania Krzysztofa Bosaka, który zajmuje 3. miejsce, za Szymonem Hołownią a przed kandydatami PSL i KO.

W piątek opublikowano wyniki najnowszego sondażu Social Changes dla prorządowego portalu wPolityce.pl. Wynika z niego, że gdyby wybory prezydenckie w trybie korespondencyjnym odbyły się w najbliższą niedzielę, to urzędujący prezydent Andrzej Duda wygrałby zdecydowanie już w pierwszej turze, uzyskując 65 proc. poparcia.

Drugie miejsce w sondażu zajął były prezenter TVN Szymon Hołownia, na którego chciałoby zagłosować 10 proc. respondentów. Na trzecim miejscu uplasował się z kolei poseł Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji, na którego chce zagłosować 7 proc. ankietowanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Szef PSL zajął czwarte miejsce, uzyskując 6 proc. poparcia. Taki sam odsetek badanych, po 5 proc., chciałby oddać głos na europosła Lewicy Roberta Biedronia i na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej, Małgorzatę Kidawę-Błońską. Ponadto, 2 proc. chciałoby zagłosować na Marka Jakubiaka.

Prognozy dotyczące frekwencji pokazują, że gdyby wybory w trybie korespondencyjnym odbyły się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 36 proc. Z tego 21 proc. odpowiedziało, że zdecydowanie wzięłoby w nich udział. Jednocześnie, 54 proc. Polaków nie zamierza głosować, z tego aż 40 proc. – zdecydowanie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 17 do 20 kwietnia 2020 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięły udział 1063 osoby.

To kolejny sondaż, który pokazuje bardzo mocny spadek notowań Kidawy-Błońskiej. W ostatnim sondażu ośrodka Kantar znalazła się na ostatnim miejscu, chciało głosować na nią jedynie 4 proc. ankietowanych. Na urzędującego prezydenta chciało oddać głos 59 proc. badanych deklarujących udział w wyborach. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia (po 7 proc. poparcia), a dalej Robert Biedroń i Krzysztof Bosak (po 5 proc.).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że z badania przeprowadzonego w dniach 10-13 kwietnia przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nadal rośnie. Notowania Koalicji Obywatelskiej spadają. Konfederacja dogoniła Lewicę – 11 proc. poparcia. Zanotowano także wzrost deklarowanej frekwencji wyborczej.

Jak pisaliśmy, 70 proc. uczestników badania SWPS uważa, że przeprowadzone w maju wybory prezydenckie będą nieważne, „gdyż pogwałcono konstytucję i ordynację wyborczą”, a 80 proc. uważa, że rząd źle robi, „przymuszając do udziału w wyborach”.

Wpolityce.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz