W najnowszym sondażu prezydenckim ośrodka Kantar Małgorzata Kidawa-Błońska znalazła się na ostatnim miejscu. Na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej chciało głosować jedynie 4 proc. ankietowanych – podała w czwartek Polska Agencja Prasowa.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w kwietniu, Andrzej Duda wygrałby je w pierwszej turze – wynika z najnowszego sondażu Kantar. Na urzędującego prezydenta chciało oddać głos 59 proc. badanych deklarujących udział w wyborach.

Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Obaj cieszyli się poparciem 7 proc. osób, które chcą wziąć udział w głosowaniu. Na kolejnych dwóch miejscach znaleźli się Robert Biedroń i Krzysztof Bosak. Kandydat Lewicy oraz kandydat Konfederacji mogą obecnie liczyć na głos 5 proc. wyborców.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska znalazła się w sondażu Kantar dopiero na piątym miejscu z wynikiem 4 proc.

4 proc. ma zamiar zagłosować na innego kandydata. 11 proc. spośród tych, którzy deklarują udział w wyborach, nie wie jeszcze, na kogo oddać swój głos.

47 proc. ankietowanych deklarowało chęć wzięcia udziału w wyborach. Taki sam odsetek nie ma zamiaru brać udziału w głosowaniu. W obu grupach po 28 proc. badanych było pewnych swojej decyzji.

[AKTUALIZACJA: Według PAP pytanie w sondażu Kantar brzmiało: „10 maja odbyć się mają wybory prezydenckie, które zostaną przeprowadzone korespondencyjnie czyli za pomocą poczty. Czy zamierza Pan/i wziąć w nich udział?”]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że według sondażu przeprowadzonego w dniach 10-13 kwietnia przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że na Andrzeja Dudę oddałoby głos 59 proc. wyborców, na Władysława Kosiniaka-Kamysza – 10 proc., na Małgorzatę Kidawę-Błońską – 9 proc., na Krzysztofa Bosaka i Szymona Hołownię – po 8 proc., Roberta Biedronia – 5 proc., Marka Jakubiaka – 1 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż Social Changes dla wPolityce.pl: Konfederacja z wynikiem 11 proc. poparcia

Kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz