Wybory prezydenckie w sierpniu? Gowin rozmawiał na ten temat z liderami Koalicji Polskiej

Lider satelickiej wobec PiS partii Porozumienie Jarosław Gowin spotkał się w czwartek z liderami Koalicji Polskiej, w tym z szefem PSL i kandydatem tego ugrupowania na prezydenta Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Politycy zgodzili się, że kompromisowym rozwiązaniem w obecnej sytuacji byłoby przesunięcie wyborów prezydenckich na sierpień.

Jak poinformowali liderzy obu ugrupowań na konferencji prasowej, pozostają oni przy swoich zdaniach dotyczących odsunięcia wyborów prezydenckich. Jarosław Gowin proponował odsunięcie ich o dwa lata wraz ze zmianą konstytucji, podczas gdy Koalicja Polska chciała przesunięcia wyborów o rok. Obie strony zgodziły się jednak, że w obecnej patowej sytuacji rozwiązaniem kompromisowym byłoby przesunięcie wyborów na sierpień tego roku poprzez ogłoszenie stanu klęski żywiołowej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Według Jarosława Gowina do sierpnia można by przygotować głosowanie korespondencyjne. Były wicepremier powtórzył, że przy zastosowaniu procedur zgodnych z prawem organizacja wyborów wyznaczonych na 10 maja nie jest możliwa, a proponowane terminy 17 czy 23 maja są niekonstytucyjne.

Oba ugrupowania będą przekonywać do terminu sierpniowego pozostałe partie – Porozumienie ma na ten temat rozmawiać z koalicjantami z rządu a Koalicja Polska z liderami partii opozycyjnych.

Spotkanie Jarosława Gowina z liderami Koalicji Polskiej dotyczyło też kwestii walki z epidemią, ochrony życia i zdrowia obywateli i „odmrażania” gospodarki. Stwierdzono na tym polu daleko posuniętą zbieżność poglądów i oba ugrupowania postanowiły powołać zespół ekspertów, którzy będą pracować nad propozycjami obu stron.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Polityk partii Gowina twierdzi, że państwo okazało całą swoją słabość w czasie pandemii

Kresy.pl / Polsat News

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz