Z badania przeprowadzonego w dniach 10-13 kwietnia przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nadal rośnie. Notowania Koalicji Obywatelskiej spadają. Konfederacja dogoniła Lewicę – 11 proc. poparcia. Zanotowano także wzrost deklarowanej frekwencji wyborczej.

Z badania Social Changes, przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że 52 proc. wyborców deklaruje poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości – wzrost o 3 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania – informuje portal. W przypadku Koalicji Obywatelskiej poparcie deklaruje 15 proc. ankietowanych – spadek o 3 proc. Poparcie dla Konfederacji wynosi 11 proc. – wzrost o 2 pkt. Tyle samo ankietowanych wskazało na Lewicę – 11 proc – spadek o 3 pkt. Chęć oddania głosu na Polskie Stronnictwo Ludowe wyraziło 8 proc. badanych – spadek o 2 pkt.

Zobacz także: Media: szef MSZ po cichu” podpisał rozporządzenie dotyczące wyborów prezydenckich poza granicami kraju

Jak podaje portal deklarowana frekwencja wynosi 36 procent.

Ankietowani byli także pytani o to, na kogo oddaliby głos w wyborach prezydenckich, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę.

Zgodnie z wynikami sondażu na Andrzeja Dudę oddało by głos 59 proc. wyborców – oznacza to wzrost o 6 pkt. w porównaniu do poprzedniego badania. Reszta kandydatów notuje bardzo podobny względem siebie poziom poparcia. Wszyscy mieliby więc szanse na wejście do drugiej tury.

Władysław Kosiniak-Kamysz – 10 proc. (strata 3 pkt), Małgorzata Kidawa-Błońska – 9 proc. (spadek o 2 pkt.), Krzysztof Bosak (wzrost poparcia kandydata Konfederacji o 1 pkt.), Szymon Hołownia – 8 proc. (spadek o 1 pkt.), Rober Biedroń – 5 proc. (kandydat Lewicy zanotował taki sam poziom poparcia jak w poprzednim badaniu), Marek Jakubiak – 1 proc. (spadek o 1 pkt.).

Portal informuje, że “badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 10 do 13 kwietnia 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1060”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Według nowego sondażu Andrzej Duda może mieć problem w drugiej turze

wpolityce.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply