Lokalny portal chojna24.pl poinformował, że niemieccy policjanci przywieźli do Polski imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy zaczepiali mieszkańców i oddalili się w nieznanym kierunku. “Zwróciliśmy się do niemieckiej policji z prośbą o wyjaśnienie” – mówi rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Serwis chojna24.pl poinformował o sprawie, powołując się na informacje podesłane przez czytelnika. Do zdarzenia miało dojść w piątek 14 czerwca około godziny 9:00.

“Policyjny radiowóz z Niemiec zaparkował na parkingu, wysiadło z niego kilka osób pochodzenia bliskowschodniego – dwie dorosłe osoby i trójka dzieci. Według relacji świadków radiowóz odjechał a pozostawione osoby zaczepiały przechodniów i udały się w kierunku jednego z dużych dyskontów” – opisywał portal.

Sprawę skomentował Morski Oddział Straży Granicznej.

“Straż Graniczna wyjaśnia incydent, który miał miejsce w miejscowości Osinów Dolny poprzez Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych. Zwróciliśmy się do niemieckiej policji z prośbą o wyjaśnienie. Czekamy na odpowiedź” – przekazał portalowi O2.pl Tadeusz Gruchalla-Wensierski, rzecznik prasowy MOSG.

Podkreślił, że Policja i Straż Graniczna przyjechały na miejsce, lecz w momencie przeprowadzania interwencji grupy osób z Bliskiego Wschodu już nie było.

“Zarządzono sprawdzanie sąsiednich terenów. Na ten moment nie przyniosło ono rezultatu. Wiadomo, że to pierwszy taki zarejestrowany incydent” – pisze O2.pl.

Zobacz także: Coraz więcej nielegalnych imigrantów w Polsce. W tle działania organizacji “humanitarnych”

o2.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply