Niemiecka policja wywiozła imigrantów do Polski?

Radiowóz niemieckiej policji przekroczył przejście graniczne w Osinowie Dolnym i po polskiej stronie zostawił rodzinę imigrantów z Bliskiego Wschodu – informuje portal chojna24.pl.

Serwis chojna24.pl poinformował o sprawie, powołując się na informacje podesłane przez czytelnika. Do zdarzenia miało dojść w piątek 14 czerwca około godziny 9:00.

“Policyjny radiowóz z Niemiec zaparkował na parkingu, wysiadło z niego kilka osób pochodzenia bliskowschodniego – dwie dorosłe osoby i trójka dzieci. Według relacji świadków radiowóz odjechał a pozostawione osoby zaczepiały przechodniów i udały się w kierunku jednego z dużych dyskontów” – opisuje portal.

Jak czytamy, na miejsce przybyła polska policja, poinformowano również Straż Graniczną. “Do tej pory jednak nie udało nam się uzyskać informacji od służb, czy osoby, które zostały przywiezione zostały zatrzymane i czy są to nielegalni imigranci” – podkreśla chojna24.pl.

Dane Straży Granicznej wskazują, że przez ostatnie półtora roku kraje UE przysłały Polsce blisko 1200 imigrantów w ramach procedury readmisji. W 2023 roku w ten sposób trafiło do Polski 850 osób. Najwięcej z Niemiec (408) i Norwegii (154). Następnie m.in. ze Szwecji (67), Francji (57), Austrii (46).

Z kolei w okresie od 1 stycznia do 29 maja 2024 do Polski trafiło w ten sposób 336 osób. Najwięcej przekazali ich Niemcy (126), a następnie m.in. Norwegia (109), Szwecja (19) i Francja (17).

Niedawno niemiecka gazeta Saechsische Zeitung zwracała uwagę na odsyłanie nielegalnych imigrantów z Niemiec do Polski. Opisywani przez medium cudzoziemcy pochodzili z Afganistanu, Syrii, Turcji, Somalii, Jemenu Egiptu i Maroka.

Zobacz także: Rada UE zatwierdziła pakt migracyjny z zasadą “obowiązkowej solidarności”. Polska i Węgry głosowały przeciw

chojna24.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    To już bezczelność i przestępstwo,niemiecka milicja robi sie bezkarna bo ich człowiek jest u nas premierem!!!! A nasi milicjanci to czym sie zajmują? SG też? Stanąc na granicy i blokować.