Niemiecka policja “podrzuca” Polsce imigrantów, a polskie władze albo kłamią i przymykają na to oczy albo nie mają pojęcia o tym mechanizmie – zwraca uwagę poseł Konfederacji Witold Tumanowicz.

W sobotnim wpisie na platformie X poseł Witold Tumanowicz (Konfederacja) nawiązał do procederu odsyłania nielegalnych imigrantów z Niemiec do Polski. “W czwartek na posiedzeniu Sejmu pytałem ministra spraw wewnętrznych o to ilu imigrantów nielegalnie przekracza granicę z Niemiec do Polski. Podsekretarz w ministerstwie wskazywał na 300 osób w tym roku natomiast niemieckie służby chwalą się, że przesłali nam ponad trzy tysiące migrantów” – napisał polityk.

“Tymczasem dzień po tłumaczeniach ministra w piątek 14 czerwca, około godziny 9:00, niemiecki radiowóz wjechał na teren Polski w Osinowie Dolnym i wysadził grupę przybyszów z bliskiego wschodu. Osoby te zaczepiały przechodniów, a radiowóz wrócił do Niemiec” – kontynuował Tumanowicz, odnosząc się do piątkowych doniesień portalu chojna24.pl.

Czytaj: Niemiecka policja przywiozła imigrantów do Polski? “Czekamy na wyjaśnienia strony niemieckiej”

“Polskie władze muszą natychmiast zareagować i wyjaśnić tę sprawę! Nie możemy pozwolić na tak bezczelne zachowanie ze strony niemieckiej policji! Premier obiecywał, że nie będziemy przyjmować nielegalnych imigrantów a tymczasem jak zwykle bezczelnie Polaków oszukał” – skomentował poseł Konfederacji.

Dane Straży Granicznej wskazują, że przez ostatnie półtora roku kraje UE przysłały Polsce blisko 1200 imigrantów w ramach procedury readmisji. W 2023 roku w ten sposób trafiło do Polski 850 osób. Najwięcej z Niemiec (408) i Norwegii (154). Następnie m.in. ze Szwecji (67), Francji (57), Austrii (46).

Z kolei w okresie od 1 stycznia do 29 maja 2024 do Polski trafiło w ten sposób 336 osób. Najwięcej przekazali ich Niemcy (126), a następnie m.in. Norwegia (109), Szwecja (19) i Francja (17).

Niedawno niemiecka gazeta Saechsische Zeitung zwracała uwagę na odsyłanie nielegalnych imigrantów z Niemiec do Polski. Opisywani przez medium cudzoziemcy pochodzili z Afganistanu, Syrii, Turcji, Somalii, Jemenu Egiptu i Maroka.

Zobacz także: Rada UE zatwierdziła pakt migracyjny z zasadą “obowiązkowej solidarności”. Polska i Węgry głosowały przeciw

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply