Kandydaturę Pawła Stańczaka na szefa Ukrtranshazu zatwierdzono w sierpniu, jednak zajęcie przez niego stanowiska blokowały ukraińskie służby.

Informację o zgodzie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) na nominację Pawła Stańczaka na stanowisko szefa Ukrtranshazu – zarządcy ukraińskich magistrali gazowych podała we wtorek agencja Interfax Ukraina.

SBU wyraziło zgodę. Spodziewamy się, że w tym tygodniu będzie podpisana umowa (o współpracy z Polakiem – red.) – poinformowała cytowane przez agencję biuro prasowe ukraińskiego koncernu Naftohaz, który jest właścicielem spółki operującej gazociągami.

Kandydaturę Stańczaka na szefa Uktranshazu zatwierdzono jeszcze w sierpniu, jednak we wrześniu prezes Naftohazu Andrij Kobolew wydał oświadczenie, w którym napisano, że mianowanie Polaka na prezesa spółki zablokowało SBU. Stańczak nie uzyskał dopuszczenia do tajemnicy państwowej. W związku z blokadą SBU, 6 listopada zgromadzenie akcjonariuszy Ukrtanshazu podjęło decyzję o mianowaniu Stańczaka na stanowisko wiceprezesa i członka zarządu tej państwowej spółki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Stańczak, który pełnił funkcję dyrektora technicznego i członka zarządu PGNiG posiada wieloletnie doświadczenie w transporcie gazowym. W latach 2003-2005 tworzył w PGNiG polskiego operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System S.A. Jako dyrektor techniczny PGNiG Technologie S.A. był odpowiedzialny m.in. za projektowanie i budowę nowych gazociągów.

Ukrtranshaz jest operatorem gazociągów i zarządza podziemnymi zbiornikami gazu na Ukrainie.

Kresy.pl / interia.pl / interfax.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz