Były prezydent Rosji, zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew stwierdził w piątek, że w razie wojny Rosji z NATO Polska “zniknie”. Premiera Mateusza Morawieckiego nazwał ” niedorozwiniętym idiotą”.

Miedwiediew oświadczył w piątkowym wpisie na Twitterze: “Jakiś idiota Mateusz Morawiecki powiedział, że Ukraina ma prawo uderzenia na Rosję i nie martwi się o wojnę pomiędzy Rosją a NATO, ponieważ Rosja szybko tę wojnę przegra”. “Nie wiem, kto wygra lub przegra taką wojnę, ale biorąc pod uwagę rolę Polski jako placówki NATO w Europie, kraj ten na pewno zniknie wraz ze swoim niedorozwiniętym premierem” – dodał.

W grudniu ubiegłego roku Miedwiediew sugerował, że Polska i Węgry zajmą „zachodnie regiony dawnej Ukrainy”. Nawiązując do końca roku były prezydent Rosji prognozował też wojnę „IV Rzeszy” z Francją oraz wojnę domową w Stanach Zjednoczonych.

W ubiegłym tygodniu Miedwiediew stwierdził, że Ukraina jest krajem „nikomu niepotrzebnym”. Jego zdaniem Ukraina to „błędna koncepcja stworzona przez rozpad Związku Radzieckiego”. „Wymuszone poparcie reżimu nazistowskiego, na rozkaz amerykańskiego mentora, wpędziło Europejczyków w finansowe i polityczne piekło” – napisał.

Rosyjski polityk stwierdził, że trwa próba „umieszczenia młodych ukraińskich pasożytów, wysysających krew z szyi podupadłej Unii Europejskiej”. „Stanie się ostatecznym upadkiem wcześniej królewskiej, a teraz zubożałej z powodu degeneracji, Europy” – dodał.

Odnosząc się do Polski Miedwiediew stwierdził, że „snobistyczni, zuchwali ” Polacy „od czasu do czasu rzucają pomysł Anschlussu zachodnich regionów [Ukrainy

Zobacz także: Miedwiediew: Obrona Ukrainy nie uratuje zniedołężniałego Starego Świata przed zemstą

Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply