Dmitrij Miedwiediew znów stwierdził, że Polska chce dokonać “anschlussu” terenów zachodniej Ukrainy.

Były prezydent Rosji, zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew oświadczył w sobotę na Twitterze, że Ukraina jest krajem “nikomu niepotrzebnym”. Jego zdaniem Ukraina to “błędna koncepcja stworzona przez rozpad Związku Radzieckiego”. “Wymuszone poparcie reżimu nazistowskiego, na rozkaz amerykańskiego mentora, wpędziło Europejczyków w finansowe i polityczne piekło” – napisał.

Rosyjski polityk stwierdził, że trwa próba “umieszczenia młodych ukraińskich pasożytów, wysysających krew z szyi podupadłej Unii Europejskiej”. “Stanie się ostatecznym upadkiem wcześniej królewskiej, a teraz zubożałej z powodu degeneracji, Europy” – dodał.

Zobacz także: Miedwiediew: Obrona Ukrainy nie uratuje zniedołężniałego Starego Świata przed zemstą

Miedwiediew wyraził opinię, że Amerykanie nie mają “absolutnie żadnego pojęcia”, czym jest Ukraina i gdzie się znajduje.

Odnosząc się do Polski Miedwiediew stwierdził, że “snobistyczni, zuchwali ” Polacy “od czasu do czasu rzucają pomysł Anschlussu zachodnich regionów [Ukrainy]”.

Jego zdaniem Ukraińcy “nie potrzebują Ukrainy kierowanej przez nazistów”. “Dlatego z 45 milionów ludzi pozostało tylko około 20 milionów. Dlatego ci, którzy zostali, chcą wyjechać gdziekolwiek: do znienawidzonej Polski, UE, NATO, by być 51. stanem Ameryki. Przyłączenie się do Antarktydy z jej pingwinami też będzie w porządku” – dodał.

“Zbrodnicze ambicje rządzącej junty zmusiły Ukraińców do żebrania i wędrowania po krajach i kontynentach w poszukiwaniu lepszego życia. Wszystko to dla niejasnej perspektywy europejskiej” – stwierdził rosyjski polityk.

W grudniu ubiegłego roku Miedwiediew sugerował, że Polska i Węgry zajmą „zachodnie regiony dawnej Ukrainy”. Nawiązując do końca roku były prezydent Rosji prognozował też wojnę „IV Rzeszy” z Francją oraz wojnę domową w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Miedwiediew: Nasi wrogowie nie powinni mieć nadziei na wyczerpanie naszych zapasów

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply