Rebelianci walczący z syryjskim rządem domagają się przywrócenia programu dozbrajania ich przez CIA. Ma to być forma zwalczania irańskiej ekspansji.

Jak informuje portal The Hill: „Mustafa Sejari, wysoki oficjel z Wolnej Armii Syryjskiej, powiedział agencji Reutera, że Trump musi ‚zamienić słowa w czyn’ i ‚skonfrontować irańską hegemonię’ w Syrii”.

Sejari dodał, że syryjscy rebelianci popierają działania Trumpa skierowane przeciwko Iranowi. „Z każdym amerykańskim oświadczeniem o potrzebie konfrontacji z wpływami Iranu, Iran rozwija się w Syrii, podczas gdy umiarkowane siły wspierane przez Waszyngton widzą, że pomoc wysycha i jest osłabiona” – oświadczył Sejari.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezydent Donald Trump w lipcu 2016 miał przerwać dalsze wspieranie rebeliantów w Syrii przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA). Agencja Reutera, powołując sie na źródła opozycyjne z Syrii, informuje, że delegacja z Wolnej Syryjskiej Armii spotkała się z członkami Kongresu i przedstawicielami Białego Domu, naciskając w sprawie przywrócenia programu CIA.

Choć istnienie programu nigdy nie zostało oficjalnie uznane, prezydent Donald Trump potwierdził jego istnienie w lipcu, pisząc na Twitterze, że dziennik „The Washington Post” „sfabrykował fakty dotyczące moich kończących się, masowych, niebezpiecznych i marnotrawnych płatności na rzecz syryjskich rebeliantów walczących z Asadem”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były analityk CIA: Trump powinien naśladować realizm Putina

Kresy.pl / The Hill
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz