Kim Dzong Un wskazał oficjalnie 21 kwietnia na dzień zawieszenia badań i testów związanych z bronią jądrową, a także zawieszenia prób międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

Władza Korei Północnej ogłosiły również zamknięcie ośrodka badań jądrowych, co ma być dowodem na prawdziwość złożonej w sobotę deklaracji.

Bardzo dobra wiadomość dla świata i samej Korei Północnej – napisał na Twitterze prezydent Donald Trump. Zaznaczył także, że cieszy się już na spotkanie z Kim Dzong Unem. Administracja prezydenta USA zapowiedziała w tym roku spotkanie Donalda Trumpa z liderem Korei Północnej.

CZYTAJ TAKŻE: Nieoficjalnie: szef CIA spotkał się z przywódcą Korei Północnej

Testy jakie prowadziła Korea Północna spotkały się z krytyką NATO, USA oraz Japonii. Nazywano je pogwałceniem międzynarodowych zobowiązań Korei Północnej. Pod koniec 2017 r. sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił działania Korei Północnej, wskazując na kolejne pogwałcenia wielu rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, które naraża bezpieczeństwo regionu i (wspólnoty) międzynarodowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dwa dni temu prezydent USA zapowiedział, że desygnowany na sekretarza stanu Mike Pompeo odbył spotkanie w Korei Północnej z Kim Dzong Unem. Prezydent USA zaznaczył w trakcie konferencji prasowej, że „kampania maksymalnych nacisków” na Koreę Północną będzie kontynuowana do czasu całkowitej rezygnacji przez ten kraj z broni nuklearnej.

Zapowiedź Korei Północnej nie spotkała się z pełnym zadowoleniem Japonii. Deklaracja władz KRLD o wstrzymaniu testów jądrowych i rakietowych nie jest zadowalająca, gdyż nie obejmuje pocisków średniego i krótkiego zasięgu – oświadczył przebywający w Waszyngtonie minister obrony Japonii Itsunori Onodera. Nie możemy być zadowoleni – zaznaczył, podkreślając, że Korea Północna zadeklarowała zatrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, jednak nie powiedziała nic o rakietach krótkiego i średniego zasięgu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podkreślił że Japonia nie porzuci polityki wywierania maksymalnej presji na KRLD, by władze w Pjongjangu całkowicie zrezygnowały z broni masowego rażenia, broni nuklearnej i pocisków rakietowych.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz