Brytyjskie media: zidentyfikowano podejrzanych o zamach na Skripala

Dziennik „Telegraph”, poinformował, że policja i służby zidentyfikowały głównych podejrzanych o zamach na Skripala, jednak nie podał ich personaliów.

Gazeta podała, że funkcjonariusze policji antyterrorystycznej pracują obecnie nad sformułowaniem zarzutów wobec osób zamieszanych w sprawę, które prawdopodobnie przebywają w Rosji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Aby ustalić personalia podejrzanych, służby przeprowadziły analizę danych o pasażerach linii lotniczych, przylatujących i wylatujących z Wielkiej Brytanii. Użyto także zdjęć z monitoringu z Salisbury, gdzie 4 marca doszło do próby otrucia Siergieja Skripala.

CZYTAJ TAKŻE: Brytyjski rząd: Rosja posiadała nieuprawniony dostęp do maila Julii Skripal

Śledczy uważają, że wspierana przez Kreml „grupa uderzeniowa” miała także nielegalny dostęp do maili Julii Skripal, dzięki czemu posiadali informacje, kiedy córka byłego rosyjskiego agenta odwiedzi swojego ojca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Siergiej Skripal, to były podwójny agent, który przekazywał informacje rosyjskiego wywiadu wojskowego wywiadowi brytyjskiemu. Został on wraz z córką otruty silnie toksyczną substancją. Wielka Brytania twierdzi, że użyto trucizny produkcji rosyjskiej, a o sam atak oskarżyła Rosję. Moskwa zaprzecza tym zarzutom. Siergiej Skripal wciąż przebywa w szpitalu.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz