Brytyjskie media: zidentyfikowano podejrzanych o zamach na Skripala

Dziennik “Telegraph”, poinformował, że policja i służby zidentyfikowały głównych podejrzanych o zamach na Skripala, jednak nie podał ich personaliów.

Gazeta podała, że funkcjonariusze policji antyterrorystycznej pracują obecnie nad sformułowaniem zarzutów wobec osób zamieszanych w sprawę, które prawdopodobnie przebywają w Rosji.

Aby ustalić personalia podejrzanych, służby przeprowadziły analizę danych o pasażerach linii lotniczych, przylatujących i wylatujących z Wielkiej Brytanii. Użyto także zdjęć z monitoringu z Salisbury, gdzie 4 marca doszło do próby otrucia Siergieja Skripala.

CZYTAJ TAKŻE: Brytyjski rząd: Rosja posiadała nieuprawniony dostęp do maila Julii Skripal

Śledczy uważają, że wspierana przez Kreml “grupa uderzeniowa” miała także nielegalny dostęp do maili Julii Skripal, dzięki czemu posiadali informacje, kiedy córka byłego rosyjskiego agenta odwiedzi swojego ojca.

Siergiej Skripal, to były podwójny agent, który przekazywał informacje rosyjskiego wywiadu wojskowego wywiadowi brytyjskiemu. Został on wraz z córką otruty silnie toksyczną substancją. Wielka Brytania twierdzi, że użyto trucizny produkcji rosyjskiej, a o sam atak oskarżyła Rosję. Moskwa zaprzecza tym zarzutom. Siergiej Skripal wciąż przebywa w szpitalu.

Kresy.pl / interia.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply