Automat wydający kebaby skonstruowała grupa studentów Politechniki Warszawskiej. Został już wprowadzony do użytku – stoi na uczelnianym korytarzu.

“To najprawdopodobniej pierwsze tego typu urządzenie na świecie” – pisze portal gazeta.pl oceniają, że nowa maszyna “niechybnie zakończy problem głodu wśród studentów”. Szymon Skrzypiec, który koordynuje projekt Kebs&GO!, stwierdził, że idea automatu z kebabami pojawiła się właśnie w tym miejscu uczelnianego korytarza gdzie został on postawiony.

Studenci narzekali na brak bufetu w gmachu uczelni. Wysyłanie kolegów po zbiorowe zamówienie poza nim też nie zdawało egzaminu, bowiem jedzenie zwykle docierało już zimne. Toteż studenci zaczęli myśleć nad stworzeniem automatu z ciepłymi posiłkami. Najpopularniejszym, bo tanim a zarazem pożywnym posiłkiem jest dla studentów kebab.

Prace konstrukcyjne trwały dwa lata. Jak twierdzi Skrzypiec, pokryte zostały ze środków własnych. Automat jest zapełniany kebabami z restauracji, które następnie schładza w celu ich bezpiecznego przechowywania. W chwili gdy klient chce nabyć posiłek, kebab jest podgrzewany przez specjalny, zamontowany w nim system. “Jak prosto z grilla. To produkt najwyższej jakości, nie jak zwykłe kanapki na stacji benzynowej” – zapewnia Skrzypiec.

Automat umożliwia wybór kebabów czterech typów, w zależności od tego czy klient wybierze posiłek z mięsem wołowym lub drobiowym oraz jaki zamówi do niego sos, łagodny czy czy mieszany z dodatkiem ostrego. Koszt to jedyne 10 zł.

“Jest to zupełny start, jeśli chodzi o ten typ produktu, niezagospodarowany teren” – Skrzypiec kreśli plany na przyszłość – “To początek. Chcemy iść dużo dalej”. Przyznaje jednak, że grupie studentów brak kapitału na uruchomienie masowej produkcji. Zapewnia jednak, że – “największe firmy zaczynają się nami interesować”.

Nic dziwnego, pod automatem z kebabami codziennie ustawiają się kolejki głodnych studentów.

Czytaj także: Większość wrocławskich studentów boi się o pracę z powodu Ukraińców

metrowarszawa.gazeta.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply