Zwolennicy Mateusza Kijowskiego uzbierali dla niego kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale może on nie zobaczyć tych pieniędzy. Wszystko z powodu niezapłaconych alimentów.

Zbiórkę pieniędzy dla byłego lidera Komitetu Obrony Demokracji ogłosiła Elżbieta Pawłowicz, prywatnie siostra znanej posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. W jej ramach udało się zebrać 32 530 złWcześniej Mateusz Kijowski twierdził, że nie ma pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich i swojej rodziny. Wyliczył, że aby godnie żyć potrzebuje miesięcznie 5681 złotych brutto. Twierdził w dodatku, że jego problemy ze znalezieniem pracy są spowodowane przez jego wcześniejszą działalność polityczną.

Kijowski może jednak nie zobaczyć pieniędzy zebranych przez jego zwolenników. „Gazeta Polska Codziennie” przytacza opinię komornika, że środki finansowe zostaną zajęte jak tylko znajdą się na koncie byłego przewodniczącego KOD. Po odliczeniu podatku od darowizny, cała reszta z zebranej kwoty może zostać zajęta na poczet spłaty zadłużenia Kijowskiego z tytułu nie zapłaconych alimentów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według danych z początku tego roku czysta należność Kijowskiegodla Funduszu Alimenatacyjnego wynosi 75,3 tysięcy złotych. Kolejne 15,8 tysięcy to odsetki od dawno nie regulowanych należności. Do 34 tys. złotych urosło zadłużenie z tytułu kosztów postępowania egzekucyjnego oraz kosztów komorniczych.

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz