Sondaż przeprowadzony przez pracownię Estymator wskazuje na powrót SLD do Parlamentu. Nowoczesna pod progiem wyborczym.

Jeżeli wybory parlamentarne odbyłby się pod koniec lutego wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, która mogłoby liczyć na poparcie na poziomie 50,2 proc. Jest to wzrost o 1,5 punktu procentowego.

Kolejna byłaby Platforma Obywatelska, która zdobyła 22,9 proc. głosów ankietowanych. Poparcie dla tej partii również wzrosło – o 2,3 punktu procentowego. Podium zamyka ruch Kukiz’15, na który głos oddałoby 7,3 proc. respondentów. Ugrupowanie zanotowało największy spadek poparcia – o 2,1 punktu proc.

ZOBACZ TAKŻE: Duża przewaga PiS w sondażu, Nowoczesna poza Sejmem

Po przeliczeniu głosów na mandaty Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz’15 wspólnie dysponowaliby większością konstytucyjną.

Według pracowni Estymator do Sejmu wróciliby przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który zdobył 5,9 proc. poparcia. W parlamencie znalazłoby się miejsce także dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, które może liczyć na 5,2 proc. poparcia.

Poza parlamentem znalazła się Nowoczesna, na którą chciałoby zagłosować 4,1 proc. badanych, Partia Razem – która mogłaby liczyć na 3,0 proc. poparcie, oraz partia Wolność Janusza Korwina-Mikkego, na którą chce zagłosować 0,8 proc. respondentów.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 21-22 lutego 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1009 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W zaprezentowanych wynikach wskazano jedynie osoby, które zadeklarowały, na jaką partię będą głosować.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply