Sondaż przeprowadzony przez pracownię Estymator wskazuje na powrót SLD do Parlamentu. Nowoczesna pod progiem wyborczym.

Jeżeli wybory parlamentarne odbyłby się pod koniec lutego wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, która mogłoby liczyć na poparcie na poziomie 50,2 proc. Jest to wzrost o 1,5 punktu procentowego.

Kolejna byłaby Platforma Obywatelska, która zdobyła 22,9 proc. głosów ankietowanych. Poparcie dla tej partii również wzrosło – o 2,3 punktu procentowego. Podium zamyka ruch Kukiz’15, na który głos oddałoby 7,3 proc. respondentów. Ugrupowanie zanotowało największy spadek poparcia – o 2,1 punktu proc.

ZOBACZ TAKŻE: Duża przewaga PiS w sondażu, Nowoczesna poza Sejmem

Po przeliczeniu głosów na mandaty Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz’15 wspólnie dysponowaliby większością konstytucyjną.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według pracowni Estymator do Sejmu wróciliby przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który zdobył 5,9 proc. poparcia. W parlamencie znalazłoby się miejsce także dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, które może liczyć na 5,2 proc. poparcia.

Poza parlamentem znalazła się Nowoczesna, na którą chciałoby zagłosować 4,1 proc. badanych, Partia Razem – która mogłaby liczyć na 3,0 proc. poparcie, oraz partia Wolność Janusza Korwina-Mikkego, na którą chce zagłosować 0,8 proc. respondentów.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 21-22 lutego 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1009 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W zaprezentowanych wynikach wskazano jedynie osoby, które zadeklarowały, na jaką partię będą głosować.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz