Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, przy współpracy FBI, zatrzymali 44-letniego Ukraińca podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przeprowadzającej ataki hakerskie i kradnące dane kart kredytowych.

Ukrainiec oczekuje obecnie w areszcie na ekstradycję do USA. Według amerykańskiego prawa grozi mu kara do 30 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która kradła dane z kart kredytowych za pomocą złośliwego oprogramowania. Amerykanie szacują straty wywołane przestępczą działalnością na kilkaset milionów dolarów.

Interpol wystawił za Ukraińcem Międzynarodowy List Gończy. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zwalczający cyberprzestępczość, współpracując z FBI, dokładnie sprawdzili i przeanalizowali informacje dotyczące poszukiwanego. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może znajdować się na terenach południowej Polski. Takie ustalenia dotarły do policjantów z grupy nazywanej „łowcami cieni” – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińscy hakerzy próbowali zablokować dystrybucję wspomnień ukraińskiego biskupa-męczennika

Ustalono, że mężczyzna przebywał na terenie Bielska Białej. I tam właśnie został zatrzymany, czego całkowicie się nie spodziewał – dodała Jurkiewicz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sprawa była nadzorowana przez Biuro Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej, przy wsparciu Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

Kresy.pl / bankier.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz