W niedzielę odbyła się wielogodzinna rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z desygnowanym na premiera Mateuszem Morawieckim, podaje PAP.

Według informacji PAP, w trakcie rozmowy prezesa PiS z desygnowanym na premiera Mateuszem Morawieckim, konsultowane miały być szczegóły rekonstrukcji rządu, która pierwotnie planowana była na styczeń, jednak zdecydowano, że niektóre zmiany w rządzie nastąpią już w poniedziałek, a kolejne mogą mieć miejsce w styczniu. W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się „długa rozmowa”, jak informuje PAP, prezydenta Andrzeja Dudy, Morawieckiego, prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego i dotyczyła możliwych zmian na stanowiskach ministrów oraz współpracy Kancelarii Prezydenta RP z nowym gabinetem. Źródła, na które powołuje się PAP, twierdzą, że szef gabinetu prezydenta otrzymał propozycję objęcia stanowiska ministra spraw zagranicznych w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Głosowanie nad wotum zaufania wobec rządu Morawieckiego, dotychczasowego wicepremiera, ministra finansów i rozwoju ma się odbyć we wtorek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dzisiaj o godzinie 17 ma się odbyć oficjalne powołanie rządu Mateusza Morawieckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Onet informuje, że szef MSZ Witold Waszczykowski wraca do Polski z Brukseli wcześniej niż planowano. „Wracam w tej chwili do Polski. Mam brać udział w ceremonii o godz. 17. (…) Dziś (Mateusz Morawiecki) do mnie dzwonił, prosił, żebym wrócił” – powiedział dziennikarzom w Brukseli Waszczykowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szydło zapowiada, że pozostanie w rządzie

Kresy.pl / PAP / Onet
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   jwu :

   @bob Czy na pewno tak jest ? Witek przed finiszem zmądrzał ,a Szczerski do końca pozostał wierny Ukrainie,o czym świadczą rozmowy w Krakowie.Które banderowcy odtrąbili jako swój wielki sukces.A poza tym, duży wpływ na ww.ma doradca prezydenta Zybertowicz,który nie kryje swoich pro ukraińskich sympatii.

   • Avatar
    greg :

    @jwu. Zybertowicz to – niestety – jeden z największych oderwanych od rzeczywistości tępaków ws. ukraińskich. Gorsi są tylko: Gajewski vel cośtam, Targalski i Wóycicki. A za nimi kowale, i cała masa urwanych z choinki banderofilskich, szkodzących Polsce pacynek.