W niedzielę odbyła się wielogodzinna rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z desygnowanym na premiera Mateuszem Morawieckim, podaje PAP.

Według informacji PAP, w trakcie rozmowy prezesa PiS z desygnowanym na premiera Mateuszem Morawieckim, konsultowane miały być szczegóły rekonstrukcji rządu, która pierwotnie planowana była na styczeń, jednak zdecydowano, że niektóre zmiany w rządzie nastąpią już w poniedziałek, a kolejne mogą mieć miejsce w styczniu. W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się “długa rozmowa”, jak informuje PAP, prezydenta Andrzeja Dudy, Morawieckiego, prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego i dotyczyła możliwych zmian na stanowiskach ministrów oraz współpracy Kancelarii Prezydenta RP z nowym gabinetem. Źródła, na które powołuje się PAP, twierdzą, że szef gabinetu prezydenta otrzymał propozycję objęcia stanowiska ministra spraw zagranicznych w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Głosowanie nad wotum zaufania wobec rządu Morawieckiego, dotychczasowego wicepremiera, ministra finansów i rozwoju ma się odbyć we wtorek.

Dzisiaj o godzinie 17 ma się odbyć oficjalne powołanie rządu Mateusza Morawieckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Onet informuje, że szef MSZ Witold Waszczykowski wraca do Polski z Brukseli wcześniej niż planowano. “Wracam w tej chwili do Polski. Mam brać udział w ceremonii o godz. 17. (…) Dziś (Mateusz Morawiecki) do mnie dzwonił, prosił, żebym wrócił” – powiedział dziennikarzom w Brukseli Waszczykowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szydło zapowiada, że pozostanie w rządzie

Kresy.pl / PAP / Onet

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • jwu
   jwu :

   @bob Czy na pewno tak jest ? Witek przed finiszem zmądrzał ,a Szczerski do końca pozostał wierny Ukrainie,o czym świadczą rozmowy w Krakowie.Które banderowcy odtrąbili jako swój wielki sukces.A poza tym, duży wpływ na ww.ma doradca prezydenta Zybertowicz,który nie kryje swoich pro ukraińskich sympatii.

   • greg
    greg :

    @jwu. Zybertowicz to – niestety – jeden z największych oderwanych od rzeczywistości tępaków ws. ukraińskich. Gorsi są tylko: Gajewski vel cośtam, Targalski i Wóycicki. A za nimi kowale, i cała masa urwanych z choinki banderofilskich, szkodzących Polsce pacynek.