Mateo Salvini, szef włoskiej Ligi, odpowiedział na groźby przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, „jeśli ktoś w Brukseli myśli o obcięciu funduszy należących do Włoch, ponieważ Liga wygrywa wybory, to musimy przemyśleć tę Europę”.

Jak poinformował w piątek portal Politico, szef włoskiej Ligi Mateo Salvini uważa słowa Ursuli von der Leyen za „nękanie instytucjonalne”.

„Jeśli ktoś w Brukseli myśli o obcięciu funduszy należących do Włoch, ponieważ Liga wygrywa wybory, to musimy przemyśleć tę Europę” – dodał.

„Dla mnie to plugawa groźba. (…) Ta pani reprezentuje wszystkich Europejczyków, nie tylko tych z lewicy. Złożymy w Brukseli wniosek o wotum nieufności wobec tej pani. To nękanie instytucjonalne” – przekonywał.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ostrzegła Włochy przed konsekwencjami odejścia od zasad demokratycznych, wydając przed niedzielnymi wyborami groźbę w przypadku zwycięstwa prawicowej koalicji prowadzonej przez Giorgię Meloni.

„Moje podejście jest takie, że bez względu na to, jaki demokratyczny rząd chce z nami współpracować, pracujemy razem” – powiedziała w czwartek von der Leyen na Uniwersytecie Princeton w Stanach Zjednoczonych, odpowiadając na pytanie, czy istnieją jakiekolwiek obawy dotyczące nadchodzące wybory we Włoszech. „Jeśli sprawy idą w trudnym kierunku, mówiłam (wcześniej) o Węgrzech i Polsce, mamy narzędzia” – dodała.

Matteo Salvini potępił jej komentarze jako „haniebną arogancję”.

„Czy to jest, groźba?” – zapytał na Twitterze. „Szanuj wolny, demokratyczny i suwerenny głos narodu włoskiego!” – napisał.

Kresy.pl/Politico

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz