Z okazji tzw. czarnego piątku sklep należący do Petra Poroszenki stał się areną „gołego” protestu aktywistki Femenu.

Aktywistka ruchu Femen Angelina Diash przeprowadziła w piątek „akcję protestu” w sklepie ze słodyczami koncernu Roshen na głównej ulicy Kijowia, Chreszatyku. Półnaga aktywistka przez pięć minut zrzucała z półek towary wykrzykując „Black Friday, Sale Roshen!” (Czarny piątek, sprzedać Roshen!). Kobietę powstrzymał dopiero pracownik ochrony, który wyprowadził ją siłą ze sklepu.

Roshen jest własnością prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Femen domaga się od prezydenta, by wypełnił obietnicę pozbycia się swoich przedsięwzięć biznesowych na czas sprawowania urzędu prezydenta (czego wymaga także ukraińskie prawo). 14. listopada jedna z feministek spaliła przed sklepem Roshen w Winnicy dekorację w formie tramwaju a 21. listopada dwie członkinie ruchu obnażyły się w pobliżu budynku administracji prezydenta w Kijowie.

O Angelinie Diash było już głośno, gdy 21. lipca udając dziennikarkę dostała się na spotkanie prezydentów Białorusi i Ukrainy w Kijowie, gdzie „tradycyjnie” rozebrała się i skandowała „Niech żyje Białoruś!”. Aktywistka ma sądowy zakaz opuszczania Kijowa, grozi jej za tę akcję 5 lat więzienia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Półnagie aktywistki Femenu protestowały przed lokalem, w którym głosowała Le Pen [+VIDEO+FOTO]

Kresy.pl / strana.ua / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz