Zorganizowane grupy ubranych na czarno ludzi podpalały dziesiątkami samochody w Goeteborgu ale też mieście Trollhaettan.

Przestępcy działali w nocy z poniedziałku na wtorek. Do największej liczby podpaleń doszło w Goeteborgu i Trollhaettan. W tym pierwszym mieście podpalonych zostało 88 samochodów. Jednak do tego typu ataków doszło także w Sztokholmie i Uppsali gdzie spłonęło około 10 maszyn. „Są świadectwa, które wskazują, że to jest koordynowane przez media społecznościowe” – portal gazety „Aftonbladet” cytuje rzecznika miejscowej policji Hansa Lippensa.

Podpalacze zaczęli działać w poniedziałek około godziny 21. Podpaleń dokonywała grupa 5-6 „młodych ludzi”, ubranych na czarno i zamaskowanych. Świadek zdarzenia opowiada jak na samym placu Frölunda podpalono 6-7 samochodów. Przestępcy najpierw wybijali okna w autach następnie wrzucali do nich butelki z łatwopalnym płynem. Miejscowa policja przyznaje, że nikogo nie schwytała oraz że nikt nie odniósł obrażeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Policja interweniowała w mieście Trollhaettan gdzie również zauważano grupę zamaskowanych osobników podpalających samochody. Interwencja okazał się nieudana. Policjanci zostali obrzuceni kamieniami i butelkami z benzyną. Policja z Goeteborga uważa podpalenia za zorganizowaną akcję. Inaczej niż ich koledzy ze Sztokholmu, którzy uznali, że podpalenia do jaki doszło w tym mieście nie miały związku z tymi z innych miast.

 

Czytaj także: Nowa Alternatywa dla Szwecji

aftonbladet.se/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Accipiter :

    Może tym razem wysłać Szwedom nie strażaków tylko oddział prewencji. W ostateczności może być grupa kibiców Legii. Nasi pokazali by tym spedalonym potomką wikingów jak takie coś się załatwia. Oczywiście nikt się tam nie zająknie, że to robota mocno opalonych Szwedów wyznają ych najbardziej pokojową religie świata.