Samolot, który przyleciał z Zakarpacia na Węgry, przywiózł 11 nielegalnych imigrantów z Afganistanu i Wietnamu.

W poniedziałek wieczorem węgierska policja zatrzymała 3 Afgańczyków i 8 Wietnamczyków, którzy nielegalnie, za pomocą samolotu, dostali się na Węgry z Ukrainy. – poinformował w czwartek portal Mukachevo.net.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Nisko lecący samolot został zauważony przez policjanta po służbie, który natychmiast powiadomił swoich kolegów. Funkcjonariusze natychmiast wyruszyli do domniemanego miejsca lądowania maszyny. Została ona znaleziona na fermie w pobliżu miasta Nyíregyháza leżącego niedaleko granicy z Zakarpaciem leżącym na Ukrainie. Wkrótce przy pomocy psów tropiących i kamer termowizyjnych udało się ujawnić i zatrzymać trzech obywateli Afganistanu i ośmiu obywateli Wietnamu podejrzanych o nielegalne przekroczenie granicy.

Mukachevo.net nie podaje, kto pilotował samolot, który przywiózł migrantów, ani kto był organizatorem przerzutu ludzi.

Przypomnijmy, że podobny wypadek miał miejsce w sierpniu 2017 roku na Słowacji. Słowacka policja odkryła w pobliżu słowacko-ukraińskiej granicy miejsce lądowania małego samolotu, który przywiózł z Ukrainy dziesięciu migrantów z Indii. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce lądowania, zastali tam jedynie 10 nielegalnych migrantów. Sam samolot zdążył zaś w ciemności wystartować i wrócić na Ukrainę. Migranci dostają się drogą powietrzną prawdopodobnie również do Polski. Polscy śledczy wciąż ustalają, do kogo należy awionetka, która we wrześniu 2017 roku rozbiła się w Bieszczadach. Policja rozważa możliwość wykorzystywania samolotu do przemytu ludzi lub narkotyków.

Kresy.pl / Mukachevo.net

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz