Szef MSWiA Marcin Kierwiński skomentował w poniedziałek kwestię zatrudniania w Policji obcokrajowców mieszkających na terytorium Polski. Oświadczył, że “rozważałby” taką możliwość. Podkreślił, że chodzi o “pracowników cywilnych”.

Szef MSWiA Marcin Kierwiński był pytany w poniedziałek w radiu Zet, czy w polskiej policji powinni pracować obcokrajowcy. Minister potwierdził, że Komenda Główna Policji prowadziła analizy pod kątem skorzystania z obcokrajowców jako np. pracowników cywilnych. Wskazywały na to kwietniowe doniesienia RMF FM.

“Rozważałbym możliwość zatrudniania obcokrajowców mieszkających na terytorium Polski jako pracowników cywilnych” – oświadczył szef MSWiA.

Zapytany, czy może to dotyczyć także służby kontraktowej w samej policji, odpowiedział, że “nie”.

“Analizujemy różne możliwości – robi to minister Czesław Mroczek (PO), komendant główny policji Rafał Kochańczyk, aby np. dla funkcjonariuszy, którzy odeszli już ze służby zaproponować formę powrotu na kontrakt czasowy” – powiedział Kierwiński.

Kwietniowe doniesienia RMF FM sugerowały, że Komenda Główna Policji rozważa taką możliwość. “Komenda Główna przewiduje, że w związku z wojną w Ukrainie zmieni się struktura świata przestępczego w Polsce. Jak się dowiedział nasz dziennikarz, w kręgu zainteresowania polskiej policji są przede wszystkim obywatele Ukrainy, Białorusi czy Gruzji, ale chodzi także o obywateli innych państw” – podawał wówczas serwis.

Zobacz też: Ukraińcy będą mogli pracować w polskich urzędach. Tymczasem rządowy portal twierdzi, że to “fejk”

Czytaj: Cudzoziemcy będą służyć w polskiej policji? W Sejmie złożono petycję w tej sprawie

wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply