Straż Graniczna zatrzymała czterech obywateli Maroka, którzy nielegalnie przekroczyli słowacko-polską granicę.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej otrzymali informację od policjantów z Kobiernic (pow. bielski) o czterech obcokrajowcach ujawnionych na terenie jednej z firm przewozowych w miejscowości Dankowice. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów — deklarowali, że pochodzą z Maroka. Zostali zatrzymani w związku z brakiem dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium naszego kraju – poinformowała SG w poniedziałek.

W komunikacie podkreślono, że w trakcie dalszych czynności wyjaśniających funkcjonariusze potwierdzili ich marokańskie obywatelstwo oraz dane osobowe. Mężczyźni oświadczyli w czasie przesłuchania, że celem ich podróży były Niemcy.

“Cudzoziemcy popełnili przestępstwo polegającego na nielegalnym przekroczeniu granicy ze Słowacji do Polski przy użyciu podstępu. W toku prowadzonego postępowania administracyjnego wyrazili chęć ubiegania się o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Marokańczycy decyzją sądu, zostaną dzisiaj osadzeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu” – napisano.

źr. Straż Graniczna

źr. Straż Graniczna

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
źr. Straż Graniczna

źr. Straż Graniczna

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na początku maja funkcjonariusze Straży Granicznej (SG) zatrzymali, na terenie powiatu augustowskiego, 10 cudzoziemców (obywateli Rosji oraz Tadżykistanu), którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski. Zatrzymano także dwóch organizatorów i jednego pomocnika nielegalnego przekroczenia granicy.

Pod koniec kwietnia funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) zatrzymali dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę państwową z terytorium Ukrainy do Polski.

W pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 8 Afgańczyków, którzy nielegalnie usiłowali dostać się do Niemiec.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pod koniec marca Straż Graniczna zatrzymała sześciu obywateli Afganistanu, którzy, ukryci w naczepie tira, nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski.

Również w marcu Straż Graniczna zatrzymała obywateli Turcji oraz Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

Pod koniec lutego Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej działając z policją i Krajową Administracją Skarbową, zatrzymał na Podkarpaciu 15-osobową grupę nielegalnych imigrantów z Syrii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także w lutym Prokuratura Krajowa informowała o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnej migracji do Polski. Grupa przestępcza zorganizowała przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej nie mniej niż 8337 ustalonym cudzoziemcom.

Zobacz także: SG: Kontrola w agencji zatrudnienia, 78 zatrudnionych nielegalnie imigrantów

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply