Funkcjonariusze Straży Granicznej (SG) zatrzymali, na terenie powiatu augustowskiego, 10 cudzoziemców (obywateli Rosji oraz Tadżykistanu), którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski. Zatrzymano także dwóch organizatorów i jednego pomocnika nielegalnego przekroczenia granicy – poinformowała służba w poniedziałek.

W komunikacie podkreślono, że funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej w trakcie patrolu zatrzymali w pobliżu granicy państwowej 6 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej oraz 4 obywateli Tadżykistanu. Okazało się, że cudzoziemcy pieszo przekroczyli granicę wbrew przepisom. Zatrzymano także dwóch obywateli Gruzji, organizatorów nielegalnego procederu i ich pomocnika.

„Decyzją sądu organizatorzy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące, a pomocnik, który przyznał się do winy, dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Cudzoziemcy (4 mężczyzn, dwie kobiety i 4 osoby nieletnie) decyzją sądu zostali umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Kętrzynie i w Białymstoku” – podaje Straż Graniczna.

Pod koniec kwietnia funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) zatrzymali dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę państwową z terytorium Ukrainy do Polski.

W pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 8 Afgańczyków, którzy nielegalnie usiłowali dostać się do Niemiec.

Pod koniec marca Straż Graniczna zatrzymała sześciu obywateli Afganistanu, którzy, ukryci w naczepie tira, nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Również w marcu Straż Graniczna zatrzymała obywateli Turcji oraz Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

Pod koniec lutego Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej działając z policją i Krajową Administracją Skarbową, zatrzymał na Podkarpaciu 15-osobową grupę nielegalnych imigrantów z Syrii.

Także w lutym Prokuratura Krajowa informowała o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnej migracji do Polski. Grupa przestępcza zorganizowała przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej nie mniej niż 8337 ustalonym cudzoziemcom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: SG: Kontrola w agencji zatrudnienia, 78 zatrudnionych nielegalnie imigrantów

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz