Cudzoziemcy ukryci w naczepie tira, usiłowali nielegalnie dostać się do Niemiec – poinformowała Straż Graniczna (SG) w poniedziałek. Deklarowali, że nie mają więcej niż 16 lat. Potwierdzono afgańskie obywatelstwo mężczyzn.

W sobotę w Olszynie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 Afgańczyków, którzy nielegalnie usiłowali dostać się do Niemiec. W komunikacie podkreślono, że o zdarzeniu zaalarmował kierowca rumuńskiej ciężarówki zaniepokojony dobiegającymi z naczepy odgłosami pukania i nawoływania.

„Patrol Straży Granicznej realizujący zadania związane z kontrolą sanitarną w rejonie byłego przejścia granicznego w Olszynie w przestrzeni ładunkowej ciężarówki i w skrzyni narzędziowej ujawnił 8 osób. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Deklarowali, że pochodzą z Afganistanu i nie mają więcej niż 16 lat. Zostali zatrzymani” – napisano.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przeprowadzono badania lekarskie w celu ustalenia wieku zatrzymanych osób. Wykazano, że wszyscy są pełnoletni. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono afgańskie obywatelstwo mężczyzn, a także ich dane osobowe. Okazało się także, są to mężczyźni w wieku 20-25 lat, którzy już wcześniej, na terytorium Rumunii, złożyli wnioski o ochronę międzynarodową.

Trwają czynności służbowe zmierzające do umieszczenia Afgańczyków w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców oraz przekazania ich do Rumunii – informuje SG.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) zatrzymali grupę piętnastu osób narodowości czeczeńskiej, które przekroczyły polsko – białoruską granicę wbrew przepisom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pod koniec marca Straż Graniczna zatrzymała sześciu obywateli Afganistanu, którzy, ukryci w naczepie tira, nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski.

Również w marcu Straż Graniczna zatrzymała obywateli Turcji oraz Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

Pod koniec lutego Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej działając z policją i Krajową Administracją Skarbową, zatrzymał na Podkarpaciu 15-osobową grupę nielegalnych imigrantów z Syrii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także w lutym Prokuratura Krajowa informowała o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnej migracji do Polski. Grupa przestępcza zorganizowała przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej nie mniej niż 8337 ustalonym cudzoziemcom.

Zobacz także: SG: Kontrola w agencji zatrudnienia, 78 zatrudnionych nielegalnie imigrantów

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz