Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) zatrzymali grupę piętnastu osób narodowości czeczeńskiej, które przekroczyły polsko – białoruską granicę wbrew przepisom – poinformowała służba we wtorek.

W komunikacie pokreślono, że funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku na pasie drogi granicznej ujawnili ślady wskazujące na nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi do Polski przez grupę osób. Około 400 metrów od granicy państwa zatrzymano 15 osób (4 kobiety, 4 mężczyzn, 7 nieletnich) narodowości czeczeńskiej, które przekroczyły granicę polsko-białoruską wbrew przepisom. Decyzją sądu nielegalnych imigrantów umieszczono w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie oraz w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Pod koniec marca Straż Graniczna zatrzymała sześciu obywateli Afganistanu, którzy, ukryci w naczepie tira, nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski.

Również w marcu Straż Graniczna zatrzymała obywateli Turcji oraz Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

Pod koniec lutego Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej działając z policją i Krajową Administracją Skarbową, zatrzymał na Podkarpaciu 15-osobową grupę nielegalnych imigrantów z Syrii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także w lutym Prokuratura Krajowa informowała o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnej migracji do Polski. Grupa przestępcza zorganizowała przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej nie mniej niż 8337 ustalonym cudzoziemcom.

Zobacz także: SG: Kontrola w agencji zatrudnienia, 78 zatrudnionych nielegalnie imigrantów

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz