Słowackie media, a za nimi ukraińskie poinformowały o zatrzymaniu na Słowacji Ukraińca mającego kontakty z organizacjami terrorystycznymi.

Słowacka policja podała informację o zatrzymaniu obywatela Ukrainy w mieście Koszyce. Ukraiński portal Vgolos cytuje w czwartek słowackiego prokuratora Milana Filiczko, który poinformował, że zatrzymania dokonano na wniosek Ukrainy złożony w Interpolu.

Słowackie organa nie ujawniają danych zatrzymanego, pojawia się określenie Władimir G., nie wiadomo jednak czy jest to prawdziwe imię zatrzymanego. Strona ukraińska formułuje jednak wobec niego bardzo poważne oskarżenia o pobicia, groźby pozbawienia życia, atak na funkcjonariuszy, branie zakładników, dostarczanie broni organizacjom terrorystycznym i terroryzm. To ostatnie sformułowanie może świadczyć, że ujęto obywatela Ukrainy powiązanego z donbaskimi separatystami, bowiem ukraińscy urzędnicy określają ich właśnie jako terrorystów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zatrzymany Ukrainiec trafił do aresztu. Słowacki sąd rejonowy ma 48 godzin by zdecydować czy przychyli się do wniosku Ukrainy, gdzie zatrzymanemu grozi kara do 15 lat więzienia.

Czytaj także: Pijany Ukrainiec uszkodził most we Wrocławiu

vgolos.com.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz