W Bułgarii zamordowano dziennikarkę

30-letnia dziennikarka telewizyjna została w sobotę brutalnie zamordowana w Bułgarii. Na razie nie wiadomo czy przyczyną zabójstwa była jej działalność zawodowa.

30-letnia Wiktoria Marinowa została w sobotę zgwałcona i zamordowana w mieście Ruse w północnej Bułgarii. Została zaatakowana przez mordercę w czasie gdy biegała w parku. Marinowa była dyrektorką administracyjną i prezenterką w lokalnej telewizji TVN. Według „Rzeczpospolitej” sama nie prowadziła śledztw dziennikarskich, ale jak podaje Komitet Obrony Dziennikarzy niedawno gościła w swoim studiu dziennikarza z Rumunii Attilę Biro i jego bułgarskiego współpracownika Dymitara Stojanowa badających sprawę korupcji przy wydawaniu funduszy unijnych na inwestycje drogowe. Obaj dziennikarze zostali wewwrześniu zatrzymani przez bułgarską policję.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Współpracownicy Marinowej z telewizji TVN na razie nie chcą komentować sprawy jej zabójstwa czekając na wyniki działań śledczych. Sprawa jest natomiast obszernie komentowana przez media w całej Unii Europejskiej. Jest to bowiem już trzeci przypadek zabójstwa dziennikarza w UE w ciągu roku. Rok temu zginęła na Malcie dziennikarka Daphne Caruana Galizia, która również ujawniała korupcję i unikanie płacenia podatków przez osoby publiczne. W lutym bieżącego roku zastrzelono na Słowacji dziennikarza Jána Kuciaka i jego partnerkę. Badał on powiązania słowackich polityków z mafią.

Nie jest pewne, czy Marinowa zginęła z powodu swojej działalności dziennikarskiej. Według „Rzeczpospolitej” bułgarscy śledczy nie uznają takiej wersji za najbardziej prawdopodobną.

rp.pl/cpj.org/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz