Prof. Zapałowski dla Kresy.pl: rozpoczyna się walka o przyszłość Polski

Dziś jest czas, w którym potrzebne są czyny. Rozpoczyna się walka o przyszłość Polski. Skończmy z życzeniowością i weźmy się do roboty – mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Andrzej Zapałowski, kandydat w wyborach do PE z ramienia Konfederacji.

W czwartek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono przystąpienie nowych środowisk do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, w tym przedstawicieli środowisk kresowych: dr Lucyna Kulińska oraz profesorowie Władysław Osadczy i Andrzej Zapałowski.

– Dziś jest czas, w którym potrzebne są czyny mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Andrzej Zapałowski. – Bardzo wiele osób deklaruje różne postawy patriotyczne w mediach społecznościowych czy w rozmowach prywatnych. Teraz trzeba realnie stanąć do walki o to, żeby mieć narzędzia do zmiany tej rzeczywistości, która nam się nie podoba, którą uważamy za zagrażającą interesom państwa polskiego. Jeżeli od lat mówię o tym, to nie wyobrażam sobie, że w tej chwili powiem „dobra, to wy róbcie, a ja dalej będę mówił”. Nie! To ja mam robić, tak jak każdy Polak.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prof. Zapałowski podkreśla, że „rozpoczyna się walka o przyszłość Polski”.

– To zarówno Europa, przyszłość Polski w Europie i to, kto ją będzie tam reprezentował. A niebawem mamy wybory do Sejmu i Senatu. To walka o to, by w Polsce zmieniać rzeczywistość, a nie narzekać i tylko mówić o tym wśród znajomych czy publikować określone „życzenia”. Skończmy z życzeniowością i weźmy się do roboty – przełóżmy nasze głosy na czyny.

Wcześniej informowaliśmy, że prof. Zapałowski będzie startował z list Konfederacji z okręgu podkarpackiego. Wczoraj wieczorem informowaliśmy, jako jedni z pierwszych, że prof. Włodzimierz Osadczy, prof. Andrzej Zapałowski i dr Lucyna Kulińska będą startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji narodowców i wolnościowców.

CZYTAJ TAKŻE: Prof. Osadczy, prof. Zapałowski i dr Kulińska wystartują do PE z list Konfederacji

Dr hab. Andrzej Zapałowski, prof. URz, to historyk i ekspert ds. bezpieczeństwa, były poseł na Sejm i do Parlamentu Europejskiego, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu. Jest cenionym specjalistą ds. polityki międzynarodowej i bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem polityki wschodniej. Zajmuje się tym naukowo i jest autorem szeregu publikacji dotyczących wybranych aspektów bezpieczeństwa i geopolityki. Dużo miejsca i uwagi poświęca kwestiom dotyczącym Ukrainy. Jako ekspert często wypowiada się na łamach portalu Kresy.pl, głównie w kwestiach dotyczących Ukrainy, ale również polityki względem USA czy Unii Europejskiej oraz polityki historycznej.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

23 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  Cenię sobie rozmowę z Panem za konkrety i brak napastliwości.
  Moim zdaniem można dyskutować z Pańskim stanowiskiem.
  Putin:
  „Rosja nigdy się nie zgodzi z istniejącym porządkiem świata”.
  „ Granice Rosji nigdzie się nie kończą (?żart?)”
  Pańska odpowiedź: Putin wielokrotnie powtarzał, że nie chce wojny.
  To nie są słowa Putina, powtarza je za swoimi mentorami: Hitlerem i Stalinem.
  Ci tak samo głosili światu że chcą i walczą o pokój, czym się to dla nas skończyło?

  Dugin:
  „Trzeba zawrzeć »nowy pakt Ribbentrop-Mołotow«!”
  „Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma”
  „Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie.”

  Jeżeli nie mamy samoistnej możliwości obrony to musimy poszukać sojusznika.
  Jasne że będziemy w dużym stopniu jego wasalami.
  Czy to ma być Rosja, Niemcy, USA? – wybieraj Pan!.
  A może zdać się na łaskę losu – słabego nikt nie ruszy?
  I rozbiór Polski – 1772 (Rosja, Prusy, Austria)
  II rozbiór Polski – 1793 (Rosja, Prusy)
  III rozbiór Polski – 1795 (Rosja, Prusy, Austria).
  Rosja każdą wojnę kończyła przyrostem swojego terytorium.
  Sprawdź Pan jaki % jej obecnego terytorium stanowią tereny zdobyte.
  Putin chce podbić Chiny, ale jest za słaby, gra rolę „młodszego brata”
  Ale i tak Rosja będzie zmuszona oddać Chinom zagrabione terytoria.
  Chiny są w trakcie odzyskiwania utraconych terytoriów, Rosja nie reaguje.
  Zawsze twierdziłem (na kresy.pl też) że naszym celem powinno być osiągnięcie,
  aby USA postawiły swój amerykański sraczyk na naszej ziemi,
  wtedy Rosja na nas nie napadnie, nie dokona agresji na terytorium USA.
  Rosja jest w trakcie zwijania się, dlatego szuka chińskiego sojusznika.
  Drogo za ten sojusz zapłaci – zagrabioną i ukradzioną ziemią + nawiązka.
  Na USA i NATO jest za słaba, ma własne problemy z nędzą na „głubince”.

  • UPAdlina
   UPAdlina :

   Wklejasz sułek te same wypociny pod kolejnymi artykułami. Jak typowy troll.

   Nie ma nic dziwnego w wypowiedziach przywódców mocarstw, że nie zgodzą się z istniejącym „porządkiem”, w którym uSSman bezkarnie napada na inne narody i okrada je z ich zasobów. Koniec jednobiegunowego świata. Nie podoba ci się to bander-ukrze?
   Jak na razie wojny tworzą na całym świecie uSSmany i ich klakiery. Udajesz większego błazna niż jesteś? Myślisz, że nikt nie widzi, że politykę wojny prowadzi uSSman, a nie Rosja?
   Wszystkie niby cytaty Dugina są wyssane z palca. Po prostu kłamiesz sułek. Dugin mówi zupełnie co innego według polskich mediów, a nie żydo-uSSmańskich:
   http://www.mysl-polska.pl/
   Nie Rosja dziś zagraża Polsce, a bandycki uSSman, który wspiera twoją nazi-banderowska ukrainę, oraz gigantyczne wyssane z palca żydowskie roszczenia. To jest prawdziwy WEÓG Polski, zaś Rosja zwalczając banderyzm na twoim ukro-grajdole i skutecznie osłabiając jej uSSmańskiego sponsora staje w szeregu polskich sojuszników. I to są FAKTY banderowski wsiarzu, a twoje kwiki spowodowane są tym, że tylko uSSman jest gwarantem istnienia twojego banderowskiego grajdoła.
   Co do Chin, to Rosja jest obecnie w potężnym sojuszu z nimi, a celem jest własnie osłabianie bandyckiego uSSmana, co wychodzi temu sojuszowi świetnie. Efekty widzimy w Syrii, czy Afganistanie. Słabnącego zbira zza oceanu zaczynają opuszczać kolejni „sojusznicy”, jak turcja, która współpracuje z Rosją. Boli cię to ukro-banderowski wsiarzu, co?
   Nie martw się o Rosją. Wasze pieprzenia o „zwijaniu” się słychać od lat, ale widzać, że to uSSman się zwija, a Rosja rośnie w siłę. Syria jest tego znakomitym przykładem. Kwiki banderowni sułek tego nie zmienią.
   Rosja za słaba na nato? Buhahahaha! Mam się śmiać? A kto skopał uSSmanowi zad w Syrii? Eskimosi? A czy to nie turcja – 2 armia nato – olała uSSmana i współpracuje z Rosją? To praktycznie rozpad tego bandyckiego sojuszu. Pocieszasz się sułek swoimi wyssanymi z palca bzdetami, ale nie uciekniesz od rzeczywistości bander-ukrze.

     • UPAdlina
      UPAdlina :

      Już ci odpowiadam, bo widzę, że nie wiesz. Tutejszym to jeden z dwóch użytkowników tego portalu, którzy nie są anonimowi. Do zdemaskowania go przyczynił się użytkownik Boruta.
      Przeczytaj jego wpis:

      wpis P. Boruty.On sprawę ‚Tutejszego’ wyjaśnia. „Boruta:
      31.05.2015 23:26. Tutejszym, znowu napadasz na spokojnych forumowiczów ty ubecka szujo. Obejrzałem sobie twoje napaści na Uż. Sobie Pana i wielu innych przez ostatnie dwa lata. Ty jesteś chora na głowę menda. Ty nie jesteś Polakiem więc nie wstawiaj nam tu kawałków o księdzu itd. Twoje wpisy były pełne nienawiści do polskich forumowiczów. Stawałeś po stronie Ukraińców napadających na Polaków. Byłeś najbardziej ze wszystkich jadowity i obelżywy. … Tutejszym to nie jest człowiek ale nazwać go świnią obraziłoby świnie. Ja już tu o nim opisałem co o nim wiem. Napisał w zeszłym roku, że miał 72 lata. Powtarza, że nazywa się Zbigniew Adamiec. Pisał, że pracował w elektronice. Napisał też tak: “Chodzi o dóbr osobistych osobistych rodziny Adamiec z Kowla, właścicieli restauracji na dworcu w Kowlu i innych faktów znanych Panu i innym Forumowiczom. Podawałem je w postach na tym portalu “: (21.02.2015 21:58). Zgadza się, to ten. Tutejszym urodził się 21 maja 1942 r. w Kowlu w ZSRR w rodzinie ukraińsko-żydowskiej. Nazywa się naprawdę Zbigniew Sułek. ‘Sułek’, to po poprzedniej zmianie nazwiska. Adamiec to nazwisko jego matki. Jego wujek (brat matki) był członkiem bandy UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii) i został zabity w 1944 r. Po wojnie Zbigniew Sułek zamieszkał z rodzicami w Chełmie Lubelskim. Jego ojciec był oficerem politycznym (politrukiem) w WP. Tylko komunistów rekrutowano na politruków. W grudniu 1961 r. Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec dobrowolnie wstąpił do stalinowskiej zbrodniczej organizacji założonej przez wroga Polski gen. NKWD Sierowa: został agentem Służby Bezpieczeństwa PRL. Tutejszym – Sułek pobierał wynagrodzenie za służbę w Bezpiece. Był płatnym konfidentem i donosicielem. Używał kryptonimu Żelisław. W SB był chwalony za gorliwość. Jako członek ZMS, czyli komunista, Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław wstąpil na wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Warszawskiego ale był na ten kierunek studiów za głupi i musiał powtarzać lata studiów aż go w 1964 r. skreślono z listy studentów. Przeniósł się na Ekonomię Polityczną ale i na to był za głupi i go znów skreślono z listy studentów w 1966 r. Potem dostał się do Działu Maszyn Matematycznych w Zakładach Kasprzaka w Warszawie. W związku z tym uczestniczył w sprzedaży starych komputerów na Kubę o czym napisał na tym forum. Zetknął się z Korwinem-Mikke i też na niego i innych opozycjonistów donosił. W 1967 r. został członkiem żydowskiego klubu ‘Babel’ i zaprzyjaźnił się z Natanem Erdbergiem. Nie spodobała mu się akcja antysyjonistyczna gen. Moczara i jako protest przeciwko antysemityzmowi Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław opuścił SB w kwietniu 1968 r. Na tzw. ‘Liście Wildsteina’ Zbigniew Sułek’ ma numer IPN BU 00283/1083. Więcej materiałów o Tutejszym jest publicznie dostępnych na str. 81 – 84 Biuletynu Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) z marca 2008 r.: http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/52592/1-13378.pdf Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław jest nadal głupi, bo gdy się ma taką haniebną przeszłość do ukrycia to powinno się ‘wsadzić mordę w kubeł’ i siedzieć cicho a nie urągać ludziom na publicznych forach. Z materiałów IPN wynika, że Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław to esbek, stalinowiec i komunista. Z jego działalności na tym forum wynika, że jest probanderowskim ukraińskim nacjonalistą. On temu zaprzecza ale ja wierzę kartotece IPN a nie płatnemu kapusiowi Tutejszym – Żelisławowi – Sułkowi, zdrajcy i chamowi. Pozwalam ten tekst kopiować i wklejać wszędzie bez potrzeby cytowania źródła. Ten Tutejszym to tak tu ludziom okropnie nawymyślał, że mu się bliżej przyjrzałem. Zawsze broni ukraińskich nacjonalistów i banderowców. Napisał w zeszłym roku, że miał 72 lata. Powtarza, że nazywa się Zbigniew Adamiec. Pisał, że pracował w elektronice. Napisał też tak: “Chodzi o dóbr osobistych osobistych rodziny Adamiec z Kowla, właścicieli restauracji na dworcu w Kowlu i innych faktów znanych Panu i innym Forumowiczom. Podawałem je w postach na tym portalu “: (21.02.2015 21:58). Zgadza się, to ten. Tutejszym urodził się 21 maja 1942 r. w Kowlu w ZSRR w rodzinie ukraińsko-żydowskiej. Nazywa się naprawdę Zbigniew Sułek. ‘Sułek’, to po poprzedniej zmianie nazwiska. Adamiec to nazwisko jego matki. Jego wujek (brat matki) był członkiem bandy UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii) i został zabity w 1944 r. Po wojnie Zbigniew Sułek zamieszkał z rodzicami w Chełmie Lubelskim. Jego ojciec był oficerem politycznym (politrukiem) w WP. Tylko komunistów rekrutowano na politruków. W grudniu 1961 r. Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec dobrowolnie wstąpił do stalinowskiej zbrodniczej organizacji założonej przez wroga Polski gen. NKWD Sierowa: został agentem Służby Bezpieczeństwa PRL. Tutejszym – Sułek pobierał wynagrodzenie za służbę w Bezpiece. Był płatnym konfidentem i donosicielem. Używał kryptonimu Żelisław. W SB był chwalony za gorliwość. Jako członek ZMS, czyli komunista, Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław wstąpil na wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Warszawskiego ale był na ten kierunek studiów za głupi i musiał powtarzać lata studiów aż go w 1964 r. skreślono z listy studentów. Przeniósł się na Ekonomię Polityczną ale i na to był za głupi i go znów skreślono z listy studentów w 1966 r. Potem dostał się do Działu Maszyn Matematycznych w Zakładach Kasprzaka w Warszawie. W związku z tym uczestniczył w sprzedaży starych komputerów na Kubę o czym napisał na tym forum. Zetknął się z Korwinem-Mikke i też na niego i innych opozycjonistów donosił. W 1967 r. został członkiem żydowskiego klubu ‘Babel’ i zaprzyjaźnił się z Natanem Erdbergiem. Nie spodobała mu się akcja antysyjonistyczna gen. Moczara i jako protest przeciwko antysemityzmowi Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław opuścił SB w kwietniu 1968 r. Na tzw. ‘Liście Wildsteina’ Zbigniew Sułek’ ma numer IPN BU 00283/1083. Więcej materiałów o Tutejszym jest publicznie dostępnych na str. 81 – 84 Biuletynu Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) z marca 2008 r.: http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/52592/1-13378.pdf Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław jest nadal głupi, bo gdy się ma taką haniebną przeszłość do ukrycia to powinno się ‘wsadzić mordę w kubeł’ i siedzieć cicho a nie urągać ludziom na publicznych forach. Z materiałów IPN wynika, że Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław to esbek, stalinowiec i komunista. Z jego działalności na tym forum wynika, że jest probanderowskim ukraińskim nacjonalistą. Pozwalam ten tekst kopiować i wklejać wszędzie bez potrzeby cytowania źródła.”