W Sejmie powstało koło poselskie Konfederacja [+VIDEO]

W Sejmie powstało nowe koło poselskie Konfederacja, złożone z posłów, którzy należą do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

W piątek podczas konferencji prasowej poinformowano, że w Sejmie powstało nowe koło poselskie Konfederacja, złożone z posłów, którzy należą do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy – sojuszu zawiązanego przez narodowców i wolnościowców w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Jak poinformowano, do koła Konfederacja przystąpili posłowie: Robert Winnicki, Jacek Wilk, Jakub Kulesza, Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec. Wszyscy dostali się do Sejmu z list Kukiz’15, ale w różnych momentach i okolicznościach rozstali się z tym ugrupowaniem.

Koło zostało sformowane na bazie działającego wcześniej koła Wolność i Skuteczni, do którego dołączyli Winnicki i Jakubiak. Poseł Liroy-Marzec powiedział, że teraz zmienia ono nazwę na Konfederacja.

– Mamy formułę otwartą, więc będę powtarzał jak mantrę: Zapraszamy wszystkie środowiska centroprawicowe, które jeszcze do tej pory nie zdecydowały się na rozmowy z nami – mówił Liroy podczas konferencji prasowej.

Nowym, rotacyjnym prezesem zostaje poseł Jacek Wilk. Powiedział, że ma sygnały, iż do nowego koła chcą dołączyć kolejni posłowie.

Wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak skomentował na Twitterze, że jest to „kolejny krok w integracji politycznej sił ideowej prawicy”. Zaznaczył też, że „to jasny sygnał dla wyborców, że pracujemy wspólnie”.

Przeczytaj: Narodowcy i Konfederacja zapowiedzieli na 1 maja Marsz Suwerenności

Z kolei poseł Winnicki, szef RN zaprosił do współpracy wszystkich posłów myślących kategoriami niepodległościowymi, narodowymi, wolnościowymi i obywatelskimi. Podczas konferencji zaznaczył, że posłowie koła Konfederacja chcieliby, aby jeszcze przed końcem obecnej kadencji stało się ono klubem poselskim.

– Zwracam się tutaj z apelem do wszystkich patriotycznych, niepodległościowych, wolnościowych posłów, którzy są i męczą się w PiS albo Kukiz’15: Zapraszamy do rozmowy – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Przeczytaj: Przedstawiciele Kresowian na listach Konfederacji. Mocne słowa kandydatów w Sejmie [+VIDEO]

Czytaj również: Wielomski: Konfederacja powinna się dookreślić jako „narodowi liberałowie”

Facebook.com / twitter.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply