Narodowcy i Konfederacja zapowiedzieli na 1 maja Marsz Suwerenności

Politycy Konfederacji zapowiedzieli w czasie konferencji prasowej w Sejmie zorganizowanie Marszu Suwerenności w rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

„1 maja mija 15. rocznica >>anschlussu<< Polski, mimo że 24% Polaków tego nie chciało. Chcemy tego dnia zorganizować wielki „Marsz Suwerenności” – powiedział w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej Janusz Korwin-Mikke z partii Wolność. „To będzie dzień wolnych ludzi, polskich patriotów, którzy kochają Polskę, rodzinę i nie zgadzają się na dyktat unijnych oligarchów” – portal Mediów Narodowych cytuje z kolei znanego ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasza Kalinowskiego. Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski poinformował, że jego organizacja będzie jednym ze współorganizatorów Marszu Suwerenności, obok organizacji zrzeszonych w Konfederacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na temat planowanego przedsięwzięcia mówił w wywiadzie dla Mediów Narodowych jeden z liderów Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego i poseł Robert Winnicki. „Jest to data historyczna, która przypomina nam, że 15 lat temu odbył się duży marsz suwerenności organizowany właśnie przez środowiska narodowe, eurosceptyczne. Wiele tysięcy ludzi wyszło wówczas na ulice Warszawy po to, mimo, że był to dzień wchodzenia do Unii Europejskiej, zamanifestować, że nasz opór nie ustaje. Ja byłem na tym marszu 15 lat temu” – powiedział Winnicki.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Mówiąc o działalności środowisk narodowych w 2003 roku, kiedy odbyło się referendum akcesyjne, Winnicki uznał, że „mimo miażdżącej propagandy” na rzecz wstąpienia do Unii Europejskiej udało im się „przekonać 24% Polaków żeby zagłosowało przeciwko wstępowaniu do Unii Europejskiej”. Zapowiadany marsz określił jako „sprzeciw wobec dyktatu Brukseli”. Zaprosił do uczestnictwa w nim wszystkich patriotów, którzy „nie chcą ingerencji brukselskich komisarzy” w sprawy Polski.

Czytaj także: Poseł Winnicki dla Kresy.pl: PiS jest partią probanderowską

medianarodowe.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz