Telewizja TVN będzie musiała sprostować swój materiał nadany w głównym programie informacyjnym, w którym przemilczano zarejestrowanie komitetu wyborczego Konfederacji.

16 kwietnia w głównym wydaniu sztandarowego programu informacyjnego TVN – „Fakty” wyemitowano materiał na temat komitetów wyborczych, które zarejestrowały się w wyborach do Parlamentu Europejskiego jako komitety ogólnopolskie. W materiale poinformowano, że we wszystkich okręgach swoje listy zarejestrowało tylko pięć komitetów PiS, Koalicja Europejska, Wiosna, Kukiz’15 oraz Lewica Razem. W materiale przygotowanym przez Katarzynę Kolendę-Zalewską przemilczano, że rejestrację w całej Polsce uzyskał także komitet wyborczy Konfederacja KORWIN Liroy Braun Narodowcy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rejestracja Konfederacji została nie tylko przemilczana w komentarzu. Symbol tego komitetu wyborczego nie pojawił się także na grafice przedstawiającej symbole ogólnopolskich komitetów. Konfederacja nie została wymieniona nawet w spisie wszystkich komitetów wyborczych, które próbowały zgłosić swoje listy kandydatów w całej Polsce. W odpowiedzi na taki materiał polityk Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke zapowiedział złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciw telewizji TVN.

Działacze koalicji zaskarżyli telewizję, a Krzysztof Bosak poinformował dziś o wyroku jaki został wydany w sprawie przemilczania rejestracji Konfederacji. Sąd uznał, według Bosaka, że materiał TVN był „nierzetelny i wprowadzający w błąd”. Redakcja „Faktów” została zobowiązana do sprostowania podanej przez siebie informacji w głównym wydaniu tego programu.

 

Czytaj także: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zaprasza prezydenta i premiera na marsz przeciw żydowskim roszczeniom

dorzeczy.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz