Telewizja TVN będzie musiała sprostować swój materiał nadany w głównym programie informacyjnym, w którym przemilczano zarejestrowanie komitetu wyborczego Konfederacji.

16 kwietnia w głównym wydaniu sztandarowego programu informacyjnego TVN – „Fakty” wyemitowano materiał na temat komitetów wyborczych, które zarejestrowały się w wyborach do Parlamentu Europejskiego jako komitety ogólnopolskie. W materiale poinformowano, że we wszystkich okręgach swoje listy zarejestrowało tylko pięć komitetów PiS, Koalicja Europejska, Wiosna, Kukiz’15 oraz Lewica Razem. W materiale przygotowanym przez Katarzynę Kolendę-Zalewską przemilczano, że rejestrację w całej Polsce uzyskał także komitet wyborczy Konfederacja KORWIN Liroy Braun Narodowcy.

Rejestracja Konfederacji została nie tylko przemilczana w komentarzu. Symbol tego komitetu wyborczego nie pojawił się także na grafice przedstawiającej symbole ogólnopolskich komitetów. Konfederacja nie została wymieniona nawet w spisie wszystkich komitetów wyborczych, które próbowały zgłosić swoje listy kandydatów w całej Polsce. W odpowiedzi na taki materiał polityk Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke zapowiedział złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciw telewizji TVN.

Działacze koalicji zaskarżyli telewizję, a Krzysztof Bosak poinformował dziś o wyroku jaki został wydany w sprawie przemilczania rejestracji Konfederacji. Sąd uznał, według Bosaka, że materiał TVN był „nierzetelny i wprowadzający w błąd”. Redakcja „Faktów” została zobowiązana do sprostowania podanej przez siebie informacji w głównym wydaniu tego programu.

 

Czytaj także: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zaprasza prezydenta i premiera na marsz przeciw żydowskim roszczeniom

dorzeczy.pl/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz