Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje w najbliższą sobotę marsz „Stop 447”. Ma on wyrazić sprzeciw wobec amerykańskiej ustawy zobowiązującej władze USA do wspierania roszczeń finansowych organizacji żydowskich.

Organizacje żydowskie z USA stoją na stanowisku, że mają prawo do mienia lub finansowej rekompensaty za mienie należące niegdyś do obywateli II RP żydowskiego pochodzenia, którzy zginęli w czasie wojny i nie pozostawili prawnych spadkobierców. Ustawa JUST Act, zwana także ustawą 447, nakłada na władze USA obowiązek wspierania tych roszczeń. W czasie lutowej konferencji w Warszawie poświęconej sprawom Bliskiego Wschodu szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo mówił o konieczności uwzględnienia tych roszczeń w pracy ustawodawczej polskiego parlamentu. Kampanię propagandową w tej sprawie rozpoczęła Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization, WJRO).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na zagrożenia związane z żydowskimi roszczeniami wskazują od dawna środowiska narodowe. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości 11 maja organizuje w Warszawie manifestację, która ma wyrazić sprzeciw Polaków wobec nacisków władz USA i amerykańskich środowisk żydowskich. Marsz „Stop 447” rozpocznie się w sobotę o godz. 14 w Alejach Ujazdowskich pod budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Mimo, że ujawniono, iż rząd Mateusza Morawieckiego prowadzi tajne negocjacje z Departamentem Stanu w sprawie roszczeń żydowskich i zabiega głównie o to, aby nie ujawniono ich przed jesiennym wyborami parlamentarnymi, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaprasza przedstawicieli najwyższych władz Rzeczpospolitej do oficjalnego zademonstrowania sprzeciwu wobec tych roszczeń.

„Wysłaliśmy zaproszenia na społeczny marsz #STOP447 do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego oraz wszystkich posłów i senatorów. 11 maja manifestujmy ponad podziałami politycznymi przeciw JUST Act. To kwestia naszej suwerenności” – powiedział w czasie środowej konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Jak dodał – „Liczymy na pozytywną odpowiedź i obecność wszystkich posłów, którym zależy na polskiej racji stanu „.

Bąkiewicz wezwał obywateli do wcześniejszego przychodzenia na miejsce rozpoczęcia manifestacji, bo będą tam rozdawane materiały informacyjne i promocyjne, a także zbierane będą podpisy pod apelem wyrażającym sprzeciw wobec ustawy 447.

Poparcie dla Marszu „Stop 447” wyrazili już politycy Konfederacji, a także rolniczy ruch AGROunia.

dorzeczy.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz