Marsz „Stop#447” uzyskał oficjalne wsparcie ze strony ruchu społeczno-politycznego rolników AGROunia, podobnie jak prowadzona przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości kampania informacyjna ws. żydowskich roszczeń.

We wtorek ruch społeczno-polityczny rolników AGROunia oficjalnie wsparł marsz „STOP#447” przeciwko żydowskim roszczeniom dotyczącym tzw. mienia bezspadkowego oraz amerykańskiej ustawie JUST Act 447 organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Jak informowaliśmy, odbędzie się on w Warszawie w najbliższą sobotę. Tego samego dnia w USA odbędą się protesty organizowane przez tamtejszą Polonię.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz spotkał się z liderem AGROunii, Michałem Kołodziejczakiem. Podziękował mu za wsparcie finansowe kampanii ws. ustawy 447 i roszczeń żydowskich, a także za deklaracje, iż rolnicy z tego ruchu przyjadą na sobotni marsz. AGROunia przekazała 1000 zł na zakup przez stowarzyszenie „roszczeniobusa”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kołodziejczak zaznaczył, że „rolnicy mówią sprawdzam” politykom, ponieważ AGROunia jest zaniepokojona sprawą JUST Act 447, oczekując zarazem zdecydowanych działań ze strony rządu.

Jak informowaliśmy, Kukiz’15 przygotował projekt ustawy dotyczący ochrony mienia bezspadkowego, którego celem jest zabezpieczenie Polski przed ewentualnymi roszczeniami żydowskimi, wynikającymi z tzw. ustawy 447. Projekt zakłada, że w razie wystąpienia wobec Polski z roszczeniami ws. takiego mienia, Prokuratura Generalna ma niezwłocznie poinformować podmioty występujące z tymi roszczeniami o ich bezpodstawności. Natomiast w razie podjęcia próby zadośćuczynienia tym roszczeniom lub obejścia zakazu, groziłaby kara do 5 lat więzienia. Rząd do końca I kwartału każdego roku byłby też zobowiązany do przedstawiania parlamentarzystom informacji o podmiotach, które w roku poprzednim wystąpiły z roszczeniami, a także o „wszelkich rozmowach, jakie toczyli przedstawiciele RP z podmiotami mającymi siedzibę poza terytorium RP w zakresie roszczeń dotyczących mienia bezdziedzicznego”. Sam projekt ma zostać złożony w Sejmie w tym tygodniu.

Czytaj także: Rząd zapowiada rozwiązania prawne ws. odszkodowań wojennych

Dobrze, że powstaje projekt dotyczący ustawy 447, jednak nie wiadomo, czy zostanie dopuszczony do procedowania. Chcemy wnieść do niego swoje poprawki, bo według nas można lepiej zabezpieczyć temat polskiego mienia – powiedział lider Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki (Konfederacja). Zwrócił też uwagę na retorykę stosowaną przez polityków PiS:

-Deklaracje polityków Prawa i Sprawiedliwości nic nie znaczą, tym bardziej, że żaden z nich nie użył słów: ,,roszczenia majątkowe środowisk żydowskich wspierane przez administrację USA”. Posłowie PiS mówią zbyt ogólnie na ten temat, w sposób którego nie można traktować jako przesądzający o czymkolwiek. Nawet kiedy używaliby jasnych słów, to pojawia się wątpliwość, ponieważ już wielokrotnie wycofywali się ze swoich deklaracji choćby tak, jak w przypadku ustawy o IPN.

Przeczytaj: Winnicki zaapelował w Sejmie o wezwanie szefa MSZ ws. notatki dyplomatycznej z rozmów rządu z USA nt. roszczeń żydowskich

twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz