Eurodeputowana Partii Brexitu Ann Widdecombe nie przebierała w słowach podczas swojego pierwszego wystąpienia w Parlamencie Europejskim. Jej czwartkowe przemówienie wstrząsnęło europosłami – stwierdza brytyjska gazeta Express.

Swoje 1,5-minutowe przemówienie Widdecombe zaczęła od słów, że ma zaszczyt przemawiać w imieniu największej pojedynczej partii w Europarlamencie. Następnie przeszła do ostrej krytyki Unii Europejskiej. „Pozwólcie mi powiedzieć, że jeśli potrzebowałam w jakikolwiek jeszcze sposób przekonać się o tym, że w najlepszym interesie Wielkiej Brytanii leży jak najszybsze opuszczenie tej organizacji, to czarę goryczy przelał właśnie dokonany wczoraj wybór” – mówiła nawiązując do decyzji Rady Europejskiej o obsadzie najważniejszych stanowisk w UE. Jak stwierdziła, nie był to wybór demokratyczny, oznaczający „poważną zdradę każdego obecnego tutaj kraju”.

„Jest to jeden z wielu powodów świadczących, że Wielka Brytania ma rację opuszczając to miejsce, mam nadzieję, w dzień Haloween” – mówiła Widdecombe wywołując uśmiech na twarzy siedzącego obok szefa Brexit Party Nigela Farage’a.

Brytyjska eurodeputowana zasugerowała, że powodem Brexitu jest ucisk Wielkiej Brytanii przez Unię Europejską. „[Wielka Brytania] ma rację, ponieważ w historii istnieje pewien schemat, według którego ludzie uciskani obracają się przeciwko ciemiężycielom. Niewolnicy przeciwko swoim panom, chłopi przeciwko feudalnym panom, kolonie, panie Verhofstadt, przeciwko swoim imperiom, i właśnie dlatego Wielka Brytania odchodzi. I nie jest ważne, jakiego w związku z tym używacie języka – wychodzimy i cieszymy się z tego!” – deklarowała z pasją parlamentarzystka.

Widdecombe zarzuciła europosłom, że zajmują się takimi sprawami, jak wielkość sieci rybackich, zmniejszając przez to dochody rybaków o 40 proc. „Właśnie dlatego odchodzimy!” – wyjaśniała. „Nous allons. Wir gehen. We’re off!” – wykrzyczała na koniec Widdecombe, w trzech językach zapowiadając wyjście Wielkiej Brytanii z UE.

Ann Widdecombe w przeszłości należała do Partii Konserwatywnej, z ramienia tej partii w latach 1987-2010 zasiadała w Izbie Gmin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Nigel Farage ostro krytykuje Sorosa w Parlamencie Europejskim [+VIDEO]

Kresy.pl / Express / Polish Express
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz