Brytyjski poseł do Parlamentu Europejskiego Nigel Farage zarzucił we wtorek milarderowi George’owi Sorosowi korumpowanie europosłów.

Farage przypomniał, że niedawno Soros przekazał swojej Open Society Foundation 18 miliadrów dolarów. „Gdy mówimy o zmowie, zastanawiam się, czy szukamy jej tam, gdzie ona naprawdę jest” – powiedział Farage w kontekście trwającej w Wielkiej Brytanii debaty o możliwym wpływie Rosji na wynik referendum Brexit. Farage powiedział, że wpływy Sorosa w Parlamencie Europejskim i Brukseli są „naprawdę zadziwiające”. „Open Society otwarcie się chełpi się tym, że odbyła 42 spotkania z Komisją Europejską” – powiedział Farage. Brytyjski europoseł przypomniał również, że OSF opublikowała książeczkę ze spisem „godnych zaufania przyjaciół” z Parlamentu Europejskiego, na której widnieje 226 nazwisk. Farage zapowiedział, ża zamierza wysłać do każdego z 226 eurposłów wymienionych w publikacji OSF zapytanie, czy kiedykolwiek otrzymali w sposób pośredni lub bezpośredni fundusze z OSF i czy uczestniczyli w wydarzeniach sponsorowanych przez OSF. Farage chce również powołania specjalnej komisji parlamentarnej, która zbada tę sprawę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz