Brytyjski poseł do Parlamentu Europejskiego Nigel Farage zarzucił we wtorek milarderowi George’owi Sorosowi korumpowanie europosłów.

Farage przypomniał, że niedawno Soros przekazał swojej Open Society Foundation 18 miliadrów dolarów. “Gdy mówimy o zmowie, zastanawiam się, czy szukamy jej tam, gdzie ona naprawdę jest” – powiedział Farage w kontekście trwającej w Wielkiej Brytanii debaty o możliwym wpływie Rosji na wynik referendum Brexit. Farage powiedział, że wpływy Sorosa w Parlamencie Europejskim i Brukseli są “naprawdę zadziwiające”. “Open Society otwarcie się chełpi się tym, że odbyła 42 spotkania z Komisją Europejską” – powiedział Farage. Brytyjski europoseł przypomniał również, że OSF opublikowała książeczkę ze spisem “godnych zaufania przyjaciół” z Parlamentu Europejskiego, na której widnieje 226 nazwisk. Farage zapowiedział, ża zamierza wysłać do każdego z 226 eurposłów wymienionych w publikacji OSF zapytanie, czy kiedykolwiek otrzymali w sposób pośredni lub bezpośredni fundusze z OSF i czy uczestniczyli w wydarzeniach sponsorowanych przez OSF. Farage chce również powołania specjalnej komisji parlamentarnej, która zbada tę sprawę.

Kresy.pl / Twitter

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Farage to również kawał cwanego angola. Jemu także zależy na wyprowadzeniu Polski z UE (jakakolwiek by ona nie była), za czym optują też niektórzy pisiacy. Angole mącą, jak i w minionym wieku, w naszej sprawie.