W wyniku pożaru na południu Moskwy spłonęły dwa hangary – magazyny opon. Rosyjskie władze mówią o sabotażu.

W środę rano przy Szosie Kaszirskiej na południu Moskwy wybuchł silny pożar. Widać było słup gęstego, czarnego dymu. Widać go było niemal w całej południowej części stolicy Moskwy. Według części rosyjskich mediów, w relacjach świadków zdarzenia pojawiają się informacje o wybuchach.

W pobliżu tego miejsca, położonego niedaleko Szosy Kaszirskiej z obwodnicą Moskwy, znajduje się też centrum handlowe „Kaszirskij Dwor” oraz skład meblowy. Istniała groźba, że ogień może się tam przenieść.

Jak podano, pożar wybuchł na składowisku śmieci. Później ogień przeniósł się z płonących na odkrytym placu śmieci do metalowego hangaru, o powierzchni około 500 metrów kwadratowych, gdzie składowano opony. Po pewnym czasie ogień zajął drugi hangar z oponami. Łącznie, pożar objął ponad 2000 m kwadratowych.

Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych ściągnęło helikopter Ka-52 do pomocy w gaszeniu pożaru. Jak podano, nie ma informacji o ofiarach, ani o zagrożeniu dla budynków mieszkalnych. Pożar ugaszono wczesnym popołudniem.

Zdaniem rosyjskich władz, przyczyną pożaru mógł być akt sabotażu i podpalenie.

Przypomnijmy, że to kolejny w tym miesiącu duży pożar, jaki wybuchł w rejonie Moskwy, a zarazem szerzej, w Rosji. Trzy tygodnie temu wybuchł pożar w w warsztatach Zagorskich Zakładów Optyczno-Mechanicznych w leżącym pod Moskwą mieście Siergijew Posad. Powierzchnia pożaru objęła 700 metrów kwadratowych. Rosyjskie media milczały na temat przyczyn pożaru oraz wielkości strat, jakie on spowodował. Według ukraińskiego portalu Focus.ua Zagorskie Zakłady Optyczno-Mechaniczne należą do rosyjskiego koncernu zbrojeniowego Rostech i zajmują się produkcją optyki wojskowej, w szczególności lornetek i celowników optycznych.

Zobacz: Na największym polu gazowym w Rosji wybuchł pożar [+VIDEO]

Czytaj również: Atak dronów na rosyjską rafinerię położoną przy granicy z Ukrainą [+VIDEO]

Wcześniej informowaliśmy m.in. o płomieniach w  Centralnym Instytucie Aerohydrodynamiki Żukowskiego w obwodzie moskiewskim. Pożar rozpoczął się od podstacji zasilającej instytut, która miała kluczowe znaczenie dla rozwoju samolotów, takich jak myśliwce Su-27, MiG-29 i MiG-31, a także różnych rakiet. Była również zaangażowana w rozwój Tu-204 i Ił-96-300.

Dodajmy, że na początku czerwca wybuchł pożar w centrum biznesowym Grand Setun Plaza w zachodniej Moskwie.

Zobacz też: Pożary w Rosji i w Donbasie – to m.in. magazyn, zakład przemysłowy i skład ropy [+VIDEO]

RIA / Tass / Life.ru / readovka.news / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz