W piątek w centrum biznesowym Grand Setun Plaza w zachodniej Moskwie wybuchł pożar – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała w piątek agencja prasowa Reuters powołując się na rosyjskie ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych, w centrum biznesowym Grand Setun Plaza w zachodniej Moskwie wybuchł pożar.

Według ministerstwa, dwie osoby zostały ranne, a inne mogą nadal być uwięzione w budynku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

60 PLN    (0.27%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Strażacy uratowali ponad 120 osób z płonącego centrum biznesowego Grand Setun Plaza w zachodniej Moskwie, powiedział rzecznik rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. „Według wstępnych doniesień z płonącego budynku uratowano ponad 120 osób, a poszukiwania kolejnych trwają nadal” – przekazał rzecznik. „W szczególności kilka osób zostało uratowanych z ósmego piętra”.

Ogień ogarnął pierwsze cztery piętra budynku, wypalając 1000 metrów kwadratowych – informuje Tass. Według wstępnych meldunków pożar miał zostać wywołany przez zwarcie spowodowane nieprawidłową instalacją oświetlenia elewacji.

To kolejny pożar w Rosji, wcześniej informowaliśmy o płomieniach w  Centralnym Instytucie Aerohydrodynamiki Żukowskiego w obwodzie moskiewskim. Pożar rozpoczął się od podstacji zasilającej instytut, która miała kluczowe znaczenie dla rozwoju samolotów, takich jak myśliwce Su-27, MiG-29 i MiG-31, a także różnych rakiet. Była również zaangażowana w rozwój Tu-204 i Ił-96-300.

Zobacz też: Pożary w Rosji i w Donbasie – to m.in. magazyn, zakład przemysłowy i skład ropy [+VIDEO]

Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowało: „O 9 rano otrzymano wiadomość o pożarze w podstacji transformatorowej w Centralnym Instytucie Aerohydrodynamicznym w Żukowskim”.

Nie było żadnych doniesień o ofiarach.

Zobacz też: Rosja: wielki pożar w zakładach zbrojeniowych w Permie [+VIDEO]

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz