Prawie dwie trzecie zgonów u ludzi zarażonych koronawirusem SARS COVID-19 w Rosji odnotowano w jej stolicy. W całej Rosji odnotowano już ponad 165 tys. przypadków zakażeń.

Tylko w ciągu doby liczba zakażonych nowym koronawirusem zwiększyła się w Rosji o ponad 10,5 tys. przypadków. Epicentrum pandemii w Rosji w dalszym ciągu pozostaje Moskwa. Doszło tam do 85,9 tys. zakażeń. Tylko 6 maja liczba ta wzrosła o 5,8 tys. przypadków. W Rosji z powodu COVID-19 zmarło już 1537 osób. Z tego 905 w samej Moskwie jak podała agencja informacyjna RIA Nowosti. Tylko w ciągu bieżącej doby w Rosji, z powodu koronawirusa zmarło kolejnych 50 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Mer Moskwy Siergiej Sobianin już zapowiedział, że generalna kwarantanna czyli zakaz wychodzenia na ulice bez ważnej potrzeby zostanie przedłużony poza termin 12 maja.

Na drugim miejscu pod względem liczby zarażonych nadal znajduje się okalający stolicę obwód moskiewski. Od początku pandemii w Rosji wykryto tam już 16,5 tys. zakażonych. W środę liczba ta wzrosła, według portalu worldometers.com o 829. Zmarło tam 829 nosicieli SARS COVID-19. Na trzecim miejscu nadal znajduje się drugie co do wielkości miasto Rosji – Petersburg. Wykryto tam łącznie 5,8 tys. przypadków zakażeń, których liczba wzrosła w środę o 312. W mieści tym zmarło już 40 nosicieli koronawirusa.

Na czwartym miejscu jest obwód niznonowogrodzki z 3,2 tys. zakażonych odnotowanych od początku pandemii. Liczba ta w ciągu doby zwiększyła się w ciągu doby. Na piąte miejsce pod względem liczby zakażonych wysunęła się kaukaska republika Dagestan. Wykryto tam 2,2 tys. zakażonych. W środę przybyło ich 181.

Czytaj także: Naukowcy zidentyfikowali ludzkie przeciwciało blokujące koronawirusa SARS-COV-2

ria.ru/yandex.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz