W czwartek wieczorem w Moskwie napastnik otworzył ogień do policjantów. Został zastrzelony. Według rosyjskich mediów napastnikiem był mężczyzna pochodzący ze zdominowanego przez muzułmanów rejonu Kabardo-Bałkarii.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w centrum Moskwy. Dwaj rosyjscy policjanci z patrolu szli ulicą, gdy w pewnym momencie otworzył do nich ogień mężczyzna. Jeden z funkcjonariuszy został ranny. W wymianie ognia napastnik został, według agencji RIA Novosti powołującej się na rosyjską policję, postrzelony w nogę i rozbrojony. Rannemu policjantowi udzielono pomocy, a mężczyznę przewieziono do szpitala. Według agencji RIA Novosti trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie zmarł. Poinformowano, że funkcjonariusze użyli broni służbowej.

Według innych źródeł, mężczyzna zmarł w wyniku śmiertelnej rany postrzałowej w głowę. Zgon stwierdzono po przewiezieniu do szpitala.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Agencja ITAR-TASS poinformowała, że napastnik zaczął najpierw zaczepiać policjantów, po czym niespodziewanie otworzył do nich ogień.

Moment strzelaniny został zarejestrowany przez kamery. Nagranie zostało upublicznione. Widać na nim, że wszystko trwało około pół minuty. Napastnik został ranny, gdy próbował uciec. Wcześniej widać, że policjanci prawdopodobnie próbowali unieszkodliwić go celując w nogi. Według nagrania, napastnik został zastrzelony na miejscu lub poważnie postrzelony, co potwierdza wersję o śmiertelnym postrzale w głowę. Na innym nagraniu widać leżącego mężczyznę i kałużę krwi od strony głowy.

Rosyjska agencja RIA Novosti podała, że mężczyzna został zidentyfikowany, ale nie podano jego nazwiska. Wszczęto przeciwko niemu śledztwo ws. zamachu na życie funkcjonariuszy służb porządku publicznego.

Zaatakowani policjanci należeli do jednostki ochraniającej placówki dyplomatyczne w Moskwie. Strzelanina miała miejsce w odległości około pół kilometra od ambasady Filipin.

Rosyjskie media, powołując się na źródło w organach ochrony prawa podały, że napastnikiem był o Renat Kunaszew, 31-letni mężczyzna urodzony w jednej z wiosek rejonu baksańskiego Kabardyno-Bałkarii. Poinformowano też, że strzelał z tzw. broni traumatycznej, czyli broni służącej do samoobrony, na amunicję nieśmiercionośną. Według źródła przypuszcza się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Kabardo-Bałkaria to autonomiczna republika Federacji Rosyjskiej położona w zachodniej części Północnego Kaukazu. Kabardyjczycy i Bałkarzy, stanowiący łącznie większość mieszkańców, to przede wszystkim muzułmanie. W rejonie baksańskim, skąd pochodzi napastnik, muzułmanie stanowią zdecydowanie dominującą większość.

Ria.ru / Tass / rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz