Polski samochód elektryczny jest niemal gotowy do produkcji. Chodzi o nową Syrenę z Kutna. Auto ma zadebiutować na początku października.

Chodzi o Vosco EV2, którego wytwarzaniem zajmie się FSO Syrena w Kutnie S.A. Auto będzie wytwarzane pod marką Vosco Automotive – poinformował portal EV Auto Świat w środę. Jego wersja produkcyjna ma zadebiutować na początku października 2021. “Niebawem oficjalnie zaprezentujemy model EV2 z zupełnie nowym designem nadwozia oraz wnętrza” – napisano w środę na profilu VOSCO Automotive na Facebooku. 

Projektem nadwozia zajmuje się Damian Woliński, jeden z laureatów konkursu na polski samochód elektryczny, zorganizowanego przez spółkę ElectroMobility Poland. Podkreśla, że wygląd został dopasowany do elektrycznego charakteru auta.

Vosco EV2, źr. Vosco Automotive

Vosco EV2, źr. Vosco Automotive

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Samochód ma 4221 mm długości, 1719 mm szerokości i 1513 mm wysokości. W kabinie znajdzie się miejsce dla 4 osób. Na wyposażaniu samochodu znajdą się wirtualne zegary oraz nowy system multimedialny z 9-calowym ekranem. Układ napędowy elektryka z Kutna standardowo rozwija 156 KM (115 kW), a po wybraniu trybu Sport generuje 238 KM (175 kW) i 450 Nm.

Producent informuje, że jego zasięg wyniesie 210-250 km.

Portal podaje, że FSO Syrena w Kutnie S.A. chce zaprezentować samochód ok. 7-8 października.

Przypomnijmy, że równolegle trwają prace nad inną polską marką samochodów elektrycznych – Izera. 29 lipca 2021 r. została podpisana umowa inwestycyjna między Skarbem Państwa oraz ElectroMobility Poland, na mocy której państwo obejmie nowe akcje spółki o wartości 250 milionów złotych. Podpisanie umowy i dokapitalizowanie EMP umożliwia realizację kolejnego etapu rozwoju projektu polskiej marki samochodów elektrycznych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Polski samochód elektryczny. Ekspert: pomysł dobry, lecz plan nierealny [+VIDEO]

Electro Mobility Poland informowała w grudniu, że spośród 30 potencjalnych lokalizacji fabryki aut, które były analizowane, najlepszą okazało się Jaworzno w woj. śląskim. Tam też powstanie fabryka aut. Już wówczas zapowiedziano rządowe wsparcie.

Zobacz także: Ukraińcy konstruują samochód elektryczny

ev.auto-swiat.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply